Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ziekten. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche en seksualiteit vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom word er geen pneumokokkenvaccinatie aangeboden voor ouderen?

Beste mensen,

Ik vroeg me af waarom mensen boven de 60 jaar een griepprik aangeboden krijgen en geen pneumokokkenvaccinatie?

Men krijgt de griepprik om longontsteking te voorkomen. Toch? Of heb ik dat fout?

Maar als men een pneumokokkenvaccinatie krijgt dan is de kans dat een griep uitmondt in een longontsteking toch met 75 procent verminderd?

Men kan dan wel griep krijgen zonder een hele grote kans op complicaties.

Of zit ik niet in de goede richting te denken. Ik heb gekeken wat er allemaal in die griepprik zit en vraag me daarom af waarom geen prneumokokkenvaccinatie? Pneumokokkenvaccinatie is geen ani-biothica en als en minder complicaties zijn is er ook minder anti-biothica nodig toch?

vr gr Gonna

10 jaar geleden
in: Ziekten

hoe lang blijft een rode kring aanwezig op de huid na tekenbeet?

Ik ben net gisteren gestart met een antibioticakuur omdat mijn huisarts denkt dat ik de ziekte van Lyme zou kunnen hebben. Ik weet niet of ik gebeten ben door een teek, maar aangezien ik in het middenpunt een korstje heb en daaromheen een kring heb zitten denkt ze dat ik hem misschien onbewust heb weggekrabt.

Dus nu is mijn vraag
hoe lang blijf je zo´n kring zien ?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Ziekten

Waardoor raakt het neusslijmvlies geprikkeld bij een verkoudheid?

Als je een verkoudheidsvirus hebt opgelopen blijken de symptomen zo'n 2-5 dagen later te verschijnen. Een van die symptomen kan niezen zijn.
Het neusslijmvlies is dan geprikkeld. Maar waardoor raken die geprikkeld? Het virus is inmiddels al in het lichaam. Maar raakt het vlies nu geprikkeld door het virus zelf of door de afweerstoffen of.....? En is dat alleen in de neus?

10 jaar geleden
in: Ziekten
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing