Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Psyche. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

wat doe ik tegen de zenuwen?

Ik heb de laatste tijd, sinds ongeveer 2 jaar, last van mijn zenuwen. Het lijkt wel alsof het steeds erger wordt. Ik heb hier voornamelijk op school erg last van. Het is nogal moeilijk uit te leggen maar het is eigenlijk dat mijn lichaam soort van schrikt, en ik tril nogal. Ik heb deze symptomen alleen op school! en ik wordt er een beetje gek van, want dit is de enige reden dat ik met tegenzin naar school ga. Elke keer als ik in de les zit ben ik constant zenuwachtig en erg gespannen. Als de leraar mijn naam noemt schrik ik, en dat is te merken aan m'n hoofd die dan een schokkerige beweging maakt en dat komt nogal gênant over. En nog een voorbeeld: onverwachtse geluiden waar ik van schrik, zoals een pen die van de tafel valt of als de bel gaat als het lesuur voorbij is. Ik had laatst ook een betogende voordracht voor Nederlands. Ik was niet normaal zenuwachtig en hierdoor was mijn presentatie gewoon zeer slecht. Mijn inhoud was wel goed, maarja uiteindelijk een 5 gekregen.

Ik heb veel dingen opgezocht op internet over dit probleem, maar kan echter niks vinden. Ik ga ook regelmatig naar de sportschool sinds ongeveer 2 jaar. Misschien heb ik wel mijn zenuwstelsel beschadigd door het trainen?

Dit is echt een groot probleem, omdat ik me niet goed kan concentreren in de les, mede doordat ik constant zit te denken aan dat ik niet moet trillen. Ik wil graag serieuze antwoorden, en kom dus niet met die bullshit van ''haal rustig adem'' ofzo.

Ik ben 17 jaar btw

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Psyche

Is de duur van lichttherapiesessies verschillend afhankelijk van iriskleur?

In het artikel staat dat de lichtdoorlatendheid van irissen afhangt van de iriskleur. Blauwe irissen laten veel licht door en bruine weinig. Betekent dat dan ook dat mensen die lichttherapie volgen, bijv. tegen depressies, een verschillende sessieduur krijgen voorgeschreven?
https://medium.com/@ptvan/structural-eye-color-is-amazing-24f47723bf9a

8 jaar geleden
in: Psyche
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing