Nagel beetje losgekomen van vel, wat nu?
Ik ben vrijdag met mijn (lange gelnagel) blijven haken en nu is er vooraan een deeltje van de nagel losgekomen van het vel, heeft wat gebloed en deed enorm veel pijn... wat doe ik nu best?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Lichamelijke klachten. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik ben vrijdag met mijn (lange gelnagel) blijven haken en nu is er vooraan een deeltje van de nagel losgekomen van het vel, heeft wat gebloed en deed enorm veel pijn... wat doe ik nu best?
Vanochtend probeerde ik mijn drukke hondje bij zijn halsband te pakken terwijl hij langs me heen rende, ik had zijn halsband alleen met mijn ringvinger vast en kreeg dus een flinke ruk aan die ringvinger.
Het deed bestwel pijn en nu nog(ruim 12 uur later) ik kan de vinger gewoon buigen, er aan trekken doet geen pijn, er op duwen wel een beetje. Buigen doet pijn, vooral in het gewrichtje dat het dichtst bij mijn nagel zit.vinger voelt stijf maar lijkt niet gezwollen, wat kan er aan de hand zijn?
Ik heb de laatste maanden veel last van blauwe plekken, misschien omdat ik vaak tegen dingen loop. Mijn vraag is nu of dit schadelijk kan zijn voor mijn lichaam?
Ik had dit vanochtend ineens, ik stond te luisteren tijdens een ochtend overleg en ineens voelde ik mij niet zo lekker.
Ik ging even zitten, maar het werd daar niet beter van. Het was ook wel wat warm op de afdeling.
Ik had last van de volgende dingen:
- ik werd echt spierwit volgens collega's
- ik zag bijna niks meer, allemaal vlekken voor mijn ogen
- mijn gehoor was bijna weg, net of iemand watten in de oren had gestopt
- mijn coordinatie was bijna weg, ik werd ondersteund om ergens anders te gaan zitten
- kon ook niet zo goed uit mijn woorden komen, kon alleen zeggen 'gaat niet goed'
- ik voelde mij ook duizelig en misselijk
- er stond koud zweet op mijn armen, rug, en voorhoofd.
Ze namen mij mee naar het kantoor waar het wat koeler was, en ik kreeg een bekertje water met wat suiker er in.
Het trok uiteindelijk wel weer weg, maar ik voel mij nog steeds een beetje slapjes.
Ben sinds dit weekend ook wat verkouden en kuch een beetje, dit zou ermee te maken kunnen hebben.
Ik ga sowieso bellen met de huisarts, maar weet iemand wat dit zou kunnen zijn?
Toegevoegd na 7 uur:
Bij de huisarts geweest, bloeddruk en hartslag was normaal.
Hoogstwaarschijnlijk flinke daling van de bloeddruk geweest vanochtend, wat precies bij mijn klachten past. Ik heb wel een formulier meegekregen voor bloedprikken, standaard pakketje voor vermoeidheidsklachten, voor de zekerheid. Niet gelezen wat er allemaal in zat, maar stond sowieso Hb gehalte, en schildklier waarden bij.
Normaal werkt een "tegenbeweging" maar de laatste jaren veroorzaakt dat weer kramp in spieren waarin je dat niet zou verwachten (zoals scheenbeen, enkel).
Een eindje gaan lopen helpt altijd wel, maar als dat 4x per nacht moet is dat niet zo bevorderlijk voor de nachtrust!
Toegevoegd na 1 minuut:
De aanvallen meestal in onderste ledematen en tussenrib-spiertjes.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing