Zit er tarwe in producten waar 'haver' tussen de ingrediënten staat?

Ik ben intolerant aan tarwe en moet dit volgens mijn diëtiste volledig vermijden. Je hebt haver dat bewerkt is en waar tarwe in zit en je hebt haver waar dit niet in zit. Nu vroeg ik mij het volgende af: ik heb iets gekocht waar bij de ingrediënten 'haver' vermeld staat, is dit dan sowieso onbewerkte haver zonder tarwe? Alvast bedankt.

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja. De gluten uit haver komen voor 55% overeen met tarwe-gluten. Havergluten staan voor de meeste coeliaken ver genoeg van tarwegluten af. Maar ongeveer 5% van de coeliakiepatiënten reageert wel (licht) op haver. Daarom zal haver nooit 100% het predicaat ‘glutenvrij’ krijgen. Ook in onbewerkte haver zitten nog tarwegluten.

Toegevoegd op 27 april 2021 07:01: bron
Bronnen:
https://ikbenglutenvrij.nl/is-haver-glutenvrij/
https://www.organicburst.com/blogs/ob-life...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100