hoe konden ze vroeger de tijd bepalen zonder kalender?
Hoe konden ze heel vroeger zonder kalender de tijd belapen, welke maand het is en welke tijd van t jaar, wanneer de winter er aan kwam enzo.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Geschiedenis. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, musea, poëzie en taal vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Hoe konden ze heel vroeger zonder kalender de tijd belapen, welke maand het is en welke tijd van t jaar, wanneer de winter er aan kwam enzo.
deze komt voor aan de gevel van het ospedale degli innocenti in Florence.
er is een foto waar lenin een speech houd op hetBolshoi theater in moskou maar zeven jaar later is trotski die ook op deze foto verdwenen, nu weet ik dat dit fotomanipulatie is maar wat is er tussen lenin en trtski voorgevallen dat trotski niet meer op deze foto staat?
Als je even zoekt zijn er zo veel fossielen te koop, maar voor een hele lage prijs. er wordt gezegd dat het echt is, maar hoe waarschijnlijk is die kans? In dit geval gaat het om een tand van een mosasaurus voor slechts 17 euro.. kan dit?
Ik ben bezig met een aantal historische plaatsnamen, waarvan veel woorddelen redelijk makkelijk te verklaren zijn. Maar niet alles.
Van Herradeskerke, bijvoorbeeld.
Wat is "Herrades"? (andere spellingen: Aerntswaert, Aertswaarde, Heeraartswaarde, Heeraartskerke).
Waert, werde, enz. = waard = een stuk land.
Monde (Dubbelmonde, Almonde), Voet (Almsvoet) = ligging aan riviersplitsing. Alm, Eem (Eemkerke), Dubbel, zijn rivieren.
Maar in de plaatsnamen Tolloysen (Tolloijssen, e.d.) en Alloysen (Alloeissen e.d.)... wat betekent het tweede woorddeel -Loysen (loijssen, loeissen)?
En in de plaatsnaam Wolbrandskercke (of Wol[f]brands),
wat betekent het eerste woorddeel Wolbrands? Het gehucht is gesticht door ene heer Wolbrand, maar hoe komt die meneer aan die naam?
Tot slot: wat voor betekenissen schuilen er in (woorddelen van) de volgende plaatsnamen?
Nesse, De Mijl, Twintighoeven, Achthoeven, Kort - en Lang Ambacht, Vorensater, Oudeland, Genemanspolder en Erkenttruden[kerke].
Het gaat hier om Zuid-Hollandse plaatsnamen van tussen 1100 en 1421.
Alvast bedankt.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing