Ja zeker, dat is de reden dat "men" het normaal gesproken bij de verzekeringsmaatschappij laat staan tot de looptijd afgelopen is.
Wanneer je het meteen zou incasseren, zou je meteen in een hoger belastingtarief terecht komen en (als ik het goed heb) 54% belasting hebben moeten betalen.
Wanneer je nu voortijdig wilt afkopen zou ik je aanraden eerst contact op te nemen met de verzekeringsmaatschappij en informeren hoe en wat. Zij weten precies "wat" en "hoeveel".
Als je nu in een uitkering zit, kom je so-wie-so lager in de belasting uit (als ik het goed heb) en bovendien zijn er nog 2 mogelijkheden waar je eerst naar moet (je moet niets hè, dit is bij wijze van spreken, dit is advies) kijken
a) in een keer alles (hoeveel belasting en hoeveel geld krijg je precies?)
b) maandelijks x bedrag tot .... (hoeveel belasting en hoelang krijg je hoeveel precies?).
Verdiep je hier eerst in, niet alleen de belasting maakt het duurder, ook de keus van nu alles of langdurig maandelijks.