Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Beleggen. Vragen over bankieren, belastingen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan speculatie de staatsschuld helpen onderdrukken?

Zou het mogelijk zijn om als Belgische overheid te investeren in vermogensbeheerders: Kunnen die vermogensbeheerders dan met voldoende financiële middelen die ze ontvingen dan op hun beurt investeren in Belgische staatsobligaties zodat de waarde kunstmatig stijgt en de rente erop daalt, zodat de rentesneeuwbal die verwacht wordt deels tegengehouden wordt en dat de staatsschuld niet blijft groter worden?

De overheid zou dit geld kunnen halen bij het volk, die hun centjes toch maar onberoerd op hun bankrekening laat staan. Na enkele jaren zou de overheid dit terug kunnen betalen, wanneer het probleem van de rentesneeuwbal opgelost blijkt.

Alsook zou de overheid kunnen het geld kunnen gebruiken om de (vooral Waalse) werklozen in ons land een job aan te bieden. Koopkracht zal stijgen, inflatie verminderen en de rente zal dalen. Wat op zich weer die gehate sneeuwbal belemmert. Deze twee maatregelingen zouden ons een stap dichter brengen bij het oplossen van de crisis die ons land meemaakt.

Nu mijn vraag: Is dit te doen of is dit maar dagdromen? Of is dit in zijn totaal incorrect? Vergeef me ik ben geen expert.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Beleggen

Op de beurs kun je ook optiecontracten kopen, kun je deze alleen weer verkopen of ook uitvoeren?

Ik weet dat opties gekocht en verkocht kunnen worden en hoe dat moet. Maar is het ook mogelijk om de optie uit te voeren? Dus ik heb een call optie op een aandeel van 25 euro en hij is 50 euro waard geworden. Kan ik dan mijn aandelen voor 25 euro kopen? En hoe werkt dat dan?

Neem als voorbeeld de binckbank (want die heb ik als broker), als dat handig is voor je uitleg.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Beleggen
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing