Kan ik de belastingaangifte nog op papier doen?
Is het nog mogelijk de aangifte inkomstenbelasting particulieren over 2016 op papier te doen?
Zo ja: wat zijn de voorwaarden, en hoe zou ik het moeten regelen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.
Is het nog mogelijk de aangifte inkomstenbelasting particulieren over 2016 op papier te doen?
Zo ja: wat zijn de voorwaarden, en hoe zou ik het moeten regelen?
vanaf september 2016 ben ik werkzaam geweest als zorgverlener bij iemand thuis, ik zou worden betaald vanuit een persoonsgebonden budget en dit zou gedaan worden door SVB.
echter miste er steeds gegevens en heb ik heel 2016 geen loon gehad, mijn loon kwam pas in januari 2017. toen heb ik de maanden september, oktober, november, december en januari in een keer uitbetaald gekregen.
het salaris wat ik in 2016 had verdiend staat op mijn salaris strook uit januari 2017 vermeld als salaris vorig jaar. hier is ook een flink bedrag loonheffing van af gegaan.
mijn volgende vraag is of ik dit bij de aankomende aangifte kan terug vragen of dat dit pas in 2018 kan, wanneer ik aangifte doe over het jaar 2017?
Naast mijn werk doe ik een studie op zaterdag waarvoor ik kosten (boeken, collegegeld) maak. Ik heb met mijn werkgever een overeenkomst dat ik de studiekosten kan opgeven en dat ik die bedragen ontvang op mijn bankrekening. De kosten gaan in een lening die ik in de toekomst zal aflossen. Ik bouw dus in feite een studieschuld op bij mijn werkgever. Nu is mijn vraag, kan ik deze kosten opgeven als scholingsuitgaven in mijn aangifte inkomstenbelasting? In mijn ogen is deze constructie te vergelijken met de situatie dat ik bij de bank bijvoorbeeld 10.000 leen en daar mijn studie van bekostig. Ik denk dus dat ik deze kosten wel mag opgeven in mijn aangifte. Ik weet het alleen niet helemaal zeker.
Mijn tweede vraag is meer uit nieuwsgierigheid. Hoe kan de belastingdienst zien dat iemand zijn kosten vergoed krijgt door de werkgever? Stel je voor mijn situatie, alleen dat dan mijn werkgever de kosten kwijtscheld. Zijn de scholingsuitgaven dan niet heel erg fraudegevoelig?
Ik heb nog 2 pasjes van de Verenigde Spaarbank. Zo'n 15 jaar geleden stond hier ongeveer €50 saldo op. Maar ik heb er nooit meer iets mee gedaan. Wat kan ik hier nu nog mee? Kan ik misschien het geld terugkrijgen?
Wat kost personeel inhuren via een uitzendbureau?
-Stel de persoon die via het uitzendbureau komt verdient €10 netto per uur, wat betaal ik dan aan het uitzendbureau (gemiddeld per uur)
-Stel de persoon die via het uitzendbureau komt verdient €13 bruto per uur, wat betaal ik dan per uur aan het uitzendbureau?
Wat is een beetje een vuistregel daarvoor?
Graag antwoord goed toelichten.
Alvast bedankt voor de reacties.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing