Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan iemand advies geven wat ik kan doen nu DUO niet wil helpen?

Mijn vriend is dit jaar later aan een studie begonnen. hij heeft aangegeven dat hij in termijnen wil betalen. nadat DUO de maand erna het geld niet had afgschreven, heeft hij naar duo gebeld en zouden ze alles voor hem regelen. maar de volgende maand precies hetzelfde.

nu staat er opeens een deurwaarder aan de deur en hebben we een boete gekregen. Duo wil ons echter niet helpen. we hebben geen enkele brief of waarschuwing ontvangen. we willen gewoon het lesgeld betalen.

kan iemand ons helpen wat we nu nog kunnen doen of waar we terrecht kunnen aangezien DUO ons niet wil helpen?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

in gebreke gesteld, en nu?

Ik ben in gebreke gesteld, door het niet terugbetalen van een bepaald bedrag.

Aangezien ik door omstandigheden vergeten ben het verschuldigde bedrag (1) terug te storten naar de "rechtmatige" eigenaar, heb ik dit dus gekregen.


In deze "ingebrekestelling " sommeren ze mij een schadebedrag van (2) omdat bedrag (1) niet terug gestuurd is, en daarin staat een termijn van 7 dagen om te reageren (of mijn verzekeraar), zo niet gaan ze er van uit dat ik bedrag (2) voor mijn rekening neem.

Wat mij niet duidelijk is: Kan/mag ik bedrag (1) nog steeds overboeken, mits dit binnen de termijn van 7 dagen is en vervalt daarmee de ingebrekestelling?

Want bedrag (2) kan ik namelijk niet betalen..

(1) = Verschuldigde bedrag e.g. €20
(2) = Schadebedrag e.g. €200

* (1) is een aanbetaling voor een dienst die ik niet op tijd geleverd heb.


Mijn excuses als dit moeilijk te volgen is..

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Mijn schoonouders hebben allebei chronische medische klachten, kan ik hier voordeel uithalen bij de IB belastingaangifte?

Mijn schoonvader is afgekeurd voor zijn rug en heeft zware pijnstillers voor de rest van zijn leven + dat hij een gehoorapparaat heeft.

Mijn schoonmoeder is hartpatient, waardoor ze veel medicijnen moet betalen.

Kunnen zij in de belastingaangifte hierdoor geld terugvragen / belastingkorting krijgen? En zo ja, hoe kun je dat aangeven?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Waarom moet mijn schoonvader bij de aangifte IB, belasting terugbetalen over zijn AOW?

Mijn schoonvader ontvangt alleen AOW (18200 p/j) en een pensioentje 5500 p/j). Op de AOW wordt door de SVB 1070 euro aan loonheffing ingehouden en op het pensioen 830 euro aan loonheffing (bedragen afgerond).

Toch moet mijn schoonvader nog ruim 750 euro aan belasting terugbetalen aan het einde van het jaar. Over zijn totale inkomen (AOW en pensioen) is volgens de belastingdienst 2665 aan loonheffing verschuldigd (dit is al gecorrigeerd voor alg heffingskorting en ouderenkorting), terwijl dus maar in totaal 1900 is ingehouden op de AOW en pensioen.

Kan iemand uitleggen hoe dit mogelijk is / cq. betaalt mijn schoonvader mogelijk ten onrechte elk jaar geld terug aan de belastingdienst, doordat er een fout wordt gemaakt?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing