Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Als ik onder de 22 euro aan goederen bestel uit Hong Kong, moet ik dan inklaringskosten betalen?

Ik wil via eBay wat oorbellen kopen voor zo'n 10 euro vanuit Hong Kong. Ik weet wel dat ik onder de 22 euro geen belasting enzo hoef te betalen, maar ik kan niet vinden hoe het zit met de inklaringskosten. Deze zijn erg hoog lees ik, dus ik wil het zeker weten voordat ik een bestelling plaats.

Toegevoegd na 10 minuten:
Verzending: Economy Int'l Shipping

Toegevoegd na 19 minuten:
Verzending: Economy Int'l Shipping

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Kun je het eigen risico bij schade aan een huurauto op een andere verzekering claimen?

In Canada heb ik een auto gehuurd en daar 80 liter diesel in getankt, probleem was dat het een benzineauto bleek te zijn (dom, maar op de motor stond 'diesoline'). Bonkend en stotend het vliegveld bereikt, maar heb het bij de verhuur wel eerlijk gemeld. Schaderapport opgemaakt en ik zou nog wel horen. Nu is er 305 CAD afgeschreven voor de schade en dat lijkt me zeker niet teveel. Wat ik me afvraag is of ik de 220 EUR op een eigen verzekering kan claimen. De huurauto was verzekerd, maar met een eigen risico van 500 CAD. Ik heb een WA en reisverzekering.

Kan ik stichting oprichten om geld in zamelen voor iemand die het moeilijk heeft te helpen?

Gaat over iemand die lichamelijke aan doening heeft, en als gevolg hier door redelijk schuld heeft. Ik wil met deze stichting van deze schuld af helpen en helpen aan bepaalde voorzieningen die hem het leven makkelijker maken. is dit slim om in stichting onder te brengen. En hoe zit dit met belastingen etc etc .

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Je krijgt een schenking uit een fonds/stichting voor aanschaf van een object, moet je hier belasting overbetalen ?

Ik ga diverse stichtingen aanschrijven om een nieuwe brommobiel te krijgen. Kan dit zelf niet betalen, maar is voor mijn fysiek als psychische heel betlangrijk, omdat ik aan huis vast zit door mijn long aandoening. Maar stel dat ik voor elkaar krijg en krijg een brommobiel, moet ik daar niet in eens schenkings belasting over betalen?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Zelf stopzetten ww hoe werkt dat?

Momenteel word ik indien nodig aangevuld met ww.(Ik heb een 0-urencontract). De laatste 5 weken heb ik voldoende gewerkt en ik wil zelf mijn ww stopzetten.
De komende periode werk ik wisselend, maar werk ik GEMIDDELD per maand voldoende. De ene week zou wel aangevuld kunnen worden door UWV (maar dat wil ik liever niet), maar een andere week werk ik bv extra uren die de minder gewerkte weken compenseert. De reden dat ik toch mijn ww stop wil zetten is dan ook dat ik niet mijn ww "op wil maken" nu het niet noodzakelijk is (en het hoogstwaarschijnlijk wel weer noodzakelijk is als mijn contract afloopt!), omdat ik GEMIDDELD per maand een normaal salaris heb (zonder dat ik aangevuld wordt door UWV). Daarbij wil ik ook weer nieuw recht op ww opbouwen met mijn uren die ik kan werken.
In het verleden heeft uwv na een periode mijn ww zelf stopgezet omdat ik lange tijd voldoende gewerkt had. Het stopzetten hebben ze toen met "terugwerkende kracht" gedaan. Ik kreeg toen een brief van hen dat ze met ingang van een aantal maanden daarvoor mijn ww stopgezet hadden.
Nu wil ik graag weten:
1) als ik vandaag doorgeef dat ik mijn ww zelf stop wil zetten, vanaf wanneer verwerken ze de stopzegging dan? Vanaf de datum van vandaag of vanaf eind augustus (toen hebben ze een laatste betaling gedaan, daarna was het een 0-betaling)?
Bedankt!

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing