Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat zijn de gevolgen van tijdelijk niet aflossen bij DUO?

Mijn man en ik hebben allebei helaas een studieschuld.
Nu is het zo dat we net een huis gekocht hebben en dat we het komende jaar wat moeite zullen hebben met de lasten, dubbele woonlasten.
We moeten huur betalen voor onze huidige woning en al hypotheek voor de nieuwbouw woning waar we pas over een jaar in kunnen.

Het zou fijn zijn als we dus 1 jaar niet aflossen aan DUO.
Op de site van DUO staat het wel heel makkelijk aangegeven:
"edere terugbetaler kan het terugbetalen van zijn studieschuld tijdelijk stopzetten. De reden maakt niet uit: een wereldreis, een huwelijk, de aanschaf van een auto, een nieuw huis. Of gewoon, omdat het even beter uitkomt."

Dat kan toch nooit zo makkelijk zijn?
Waar zit het addertje?

12 jaar geleden
in: Lenen

Hebben mijn minderjarige stiefkinderen het recht om de rekeningen in te zien na haar overlijden?

Hallo wij zitten met het volgende probleem.
De moeder van mijn stiefkinderen was hertrouwd en is helaas overleden.
Haar toemalig partner is executeur testemantair en tevens benoemd als enige erfgenaam.De kinderen krijgen wel een niet opeisbare vordering althans niet eerder dan hij hertrouwd of overlijd.

Na nu eerst een notaris de gegevens boven water te krijgen hebben we inmiddels een advocaat in de arm moeten nemen. we zijn bijna 2 jaar verder.

Het duurt inmiddels erg lang en we vragen ons af hoe we aan bepaalde informatie kunnen komen omtrent het huis (er schijnt een over en weer verzekering te zijn op het huis) Meneer heeft een eigen zaak(hij spreekt nergens in de boedelbeschrijving over de goodwill van de zaak) maar komt met een knullig a-4tje aan hoe hij aan het bedrag is gekomen wat de nu nog niet opeisbare vordering is van de kinderen.

Daarbij is een auto die voor 10.000 euro is gekocht om hun moeder naar het ziekenhuis te vervoeren ineens in de boedel verkocht en dan na 3 maanden 2500 euro minder waard.

Allemaal vreemde dingen als je eerst nog een legaat krijgt toegestuurd zonder verdere tekst en uitleg hoe hij aan het bedrag komt.

Hebben mijn stiefkinderen die minderjarig zijn recht om samen met mijn man, wettelijk vertegenwoordiger van de kinderen(hun biologische vader)inzage te krijgen in haar rekeningafschriften en hun gezamelijke en verzekeringen t.a.v. het huis?

Graag hierover advies.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing