Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Help ik moet morgen mijn vmbo examen ( praktijk gedeelte ) herkansen van onderdeel excel wat moet ik weten over excel ???

Ik weet de basis formules van excel en ook hoe je decimalen verandert. En hoe je prijzen berekent en hoe je 19% btw moet toepassen.
De vorige keer moesten wij een prijslijst maken voor een hout bedrijf. Ik snapte toen niks van excel, nu weet ik er meer over. Maar ik heb nog mijn twijfels of het morgen gaat lukken iemand die mij kan helpen?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Moet je bij verkoop van geërfde kunst na 15 jaar nog belasting betalen (box 1, 2 of 3)?

Ik heb de volgende vraag hier gelezen: http://www.goeievraag.nl/vraag/verkoop-geerfde-kunst-15-jaar.75903
Moet je bij verkoop van geërfde kunst na 15 jaar nog erfbelasting betalen en zo ja, over welke waarde?

Het antwoord was dat als de kunst op moment van overlijden niets waard was er geen erfbelasting hoeft te worden betaald.

Ik heb hier nog een vraag over:
Betaalt de erfgenaam ook geen belasting in Box 1,2 of 3 in het jaar dat hij het schilderij verkoopt?

Alvast heel erg bedankt

Toegevoegd na 36 minuten:
Extra uitleg voor jackd:
Het gaat om zelfgemaakte kunst geerfd van familielid, die bij overlijden niet bekend was.
De erfenaam is geen handelaar.
De bedragen die voor de kunst worden betaald zijn niet bekend.

Nog een vraagje: hoe wordt eigenlijk de waarde op het moment van overlijden bepaald?
Wie bepaalt dat het 0 waard was. Als later een koper er een x bedrag voor wilt geven, was de kunst op moment van overlijden misschien ook wel dat bedrag waard, alleen kende de koper de kunst nog niet.

Toegevoegd na 39 minuten:
het wordt via een galerie verkocht , niet aan particulier.

Toegevoegd na 53 minuten:
De ergenaam is geen handelaar, maar op het moment dat hij de kunst via een galerie probeert te verkopen, kan hij dan ineens als handelaar worden gezien?
Zijn bedoeling was niet om te handelen, maar wil nu een deel proberen te verkopen.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Zou het mogelijk zijn om +- 5.000-7.000 euro te verdienen (2 zomervakanties en een schooljaar) als studentenjob? Als je meer dan 1 werk doet vb.

Ik wil namelijk al beginnen sparen voor mijn auto. Ik heb rond geweest in mijn stad als werk in horeca enz. Ik kwam een loon tegen van 9euro/Euro. Als ik voor die loon goed zou doorwerken zou het mogelijk zijn om het bedrag te sparen?
Alvast bedankt.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Sparen

Mag je jezelf zomaar geluidstechnicus noemen?

Ik ben iemand die veel met geluid bezig is, vooral in theater, toneel, optredens, evenementen, ...

Ik heb hier geen enkele opleiding voor gehad, ik heb alles via ervaring meegekregen.

Weet iemand of ik me nu zomaar een 'geluidstechnicus' mag noemen?
Of is dit een titel die voorbehouden is aan mensen die hiervoor een opleiding gehad hebben?

Alvast bedankt!

Simon

Toegevoegd na 5 dagen:
PS: Weet iemand of dit in België ook zomaar mag?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing