Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat moet ik hiermee?

Ik krijg een brief van het Voorlichtingscentrum Overheidsbijdragen. Of ik wel weet hoeveel extra geld er door de overheid beschikbaar is gesteld om de economische crisis aan te pakken en ik daardoor waarschijnlijk recht heb op diverse overheidsbijdragen.

Om er achter te komen of ik echt duizenden Euro's laat liggen, heeft men een informatiemap samengesteld welke ik kan aanvragen. Moet ik wel eerst even €15.90 + €3.60 verzendkosten overmaken.

Mijn gevoel zegt dat het allemaal wel meevalt en dat men graag mijn €15.90 wil ontvangen. Iemand hier ervaring mee?

Toegevoegd na 6 minuten:
http://www.overheidsbijdragen.nl/

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Ik heb snel een credit card nodig, hoe kom ik er aan?

Volgens een nieuwe wet die inging op 8 september 2010, moet je 14 dollar betalen om deel te nemen aan het Visa Waiver Program (wat nodig is om naar Amerika te reizen).
Ik vul dus alles in voor mijn moeder (want die gaat dus) en kom dan bij de pagina waar ik moet betalen, maar ik heb geen creditcard. Ik heb rondgebeld naar bekenden of iemand een creditcard kon lenen. Maar niemand wilde of had er geen. Nou vertrekt mijn moeder volgende week vrijdag al en je moet het bedrag binnen 7 dagen na de aanvraag (vandaag) en minstens 72 uur voor vertrek. Maar nu nog een creditcard aanvragen gaat te lang duren, minstens 2 tot 3 weken. Dus ik weet echt niet meer wat ik moet doen.

Toegevoegd na 7 minuten:
Ik heb geen baas, en enige optie is creditcard (MasterCard/Visa/American Express/Discover)

Toegevoegd na 8 minuten:
Ik heb geen baas, en enige optie is creditcard (MasterCard/Visa/American Express/Discover)

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Hoe zit dat met bijtelling van de auto?

Stel je hebt een auto van de zaak en de waarde is 30.000 euro. Daar wordt b.v. een bijtelling van 20% over gerekend. Dat betekent dat je op jaarbasis 6000 euro bij je inkomsten moet optellen en daar belasting over moet betalen. Toch?

Maar wat gebeurt er het tweede jaar? Dan is die auto geen 30.000 meer waard? Hanteert de belastingdienst de dagwaarde en wordt iedere jaar opnieuw de waarde bepaalt of wordt altijd uitgegaan van die 30.000 euro?

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing