Wat zijn jullie ervaringen met een internetspaarrekening van de bank of scotland?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.
Ik ben 48 jaar en wil over 2 jaar stoppen met werken. Over 2 jaar is de hypotheek van mijn huis ook afgelost en heb die kosten dan ook niet meer. De vaste kosten die ik nu heb is totaal € 280,- per maand (dit is inclusief zorgkosten, gas, elektriciteit, water, televisie + internet, gemeentelijke belastingen, waterschapsbelastingen, telefoonkosten, uitvaartverzekering, woonhuisverzekering, bankkosten, abonnement openbaar vervoer en abonnement sportvereniging).
Ik heb geen auto, dus die kosten heb ik ook niet.
Voor boodschappen, uitgaan en vrije tijd geef ik € 250,- per maand uit. Dus totaal heb ik aan € 530,- per maand meer dan genoeg.
€ 530,- x 12 = € 6360,- per jaar.
Ik ga er vanuit dat over 20 jaar de aow is afgeschaft voor mensen die vermogen hebben en dat bedrag niet meerekenen.
Stel dat ik 90 jaar wordt min 50 jaar = 40 jaar.
40 x € 6360,- = € 254.400,-
Maar alles wordt ieder jaar duurder, dus hoeveel geld zou ik dan totaal nodig hebben voor 40 jaar?
Toegevoegd na 2 uur:
Specificatie vaste kosten
1. Telefoonkosten gemiddeld 4,17 bij Simyo en ik gebruik Skype
2. Zorgkosten bij Anderzorg met een eigen risco van 665,- is de basispremie per maand 56,26
3. Eletriciteit en gas bij NEM 47,-
4. Gemeentelijke belastingen 58,67
5. Ziggo televisie 16,45
6. Ziggo internet 19,95
7. Uitvaartverz. 25,38
8. Waterbedrijf 4,42
9. Waterschapsbelastingen 18,25
10. NS voordeelurenabonnement 4,58
11. Interpolis woonhuisverz. 15,95
12. Sportabonnement 8,-
13. Bankkosten 3,37
Totaal 282,45
Onze kosten blijven stijgen!
Mijn moeder is overleden in December 2009, nu een half jaar later krijg ik schrijven dat er een belasting schuld is welke betaald moet worden. Daar ik bij het overlijden getekend heb voor de overlijdens acte blijk ik nu als 2é zoon wel gelijk verantwoordelijk gesteld te zijn voor algehele vervolg en lopende zaken.
Mijn vraag is dan ook; tot hoelang na het overlijden kun je een verwerping van de erfenis aanvragen.
Ik heb de 10-centjes nodig voor een economisch experiment, verder hoeft u niets te weten.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing