De theorie zegt dat het weinig invloed moet hebben, omdat de vetten worden pas ná de maag verteerd, in je duodenum, waar gal en lipases zijn werk beginnen te doen... maar in werkelijkheid is het geheel veel complexer, dus het kan zeker!
Een vetloos dieet is inderdaad niet mogelijk, en ook niet gezond, maar met een beetje uitproberen en een paar trucjes zou je een dieet moeten kunnen vinden waar je geen (of minder) last van krijgt:
- Niet te veel vet in één keer.
- Als je vet eet, dan gemengd met vezelrijk voedsel.
- Probeer verschillende soorten vetten: olijfolie is redelijk zuur, misschien slaolie (soja) of zonnebloemolie (sterk geraffineerd) bevallen beter.
- Noten zijn gezond, maar ook erg vet (walnoten b.v. bestaan voor 62% uit vet), dus probeer hele kleine porties hiervan te nemen, of gemengd met mager voedsel (b.v. magere yoghurt)
- Als je vette vis niet kan verdragen, zou je je essentiële vetzuren (omega-3 en -6) via visolie capsules binnen kunnen krijgen.
- Het moment van de dag waarop je vet eet kan ook bepalend zijn voor je klachten. Heb je verschillen gemerkt? Je zou hiermee kunnen experimenteren: direct na je medicatie, of juist aan het einde van de dag... even proberen!
- Last but not least, is je medicatie. Omeprazol werkt prima, maar inmiddels is er een verbeterde versie op de markt: esomeprazol (in de markt onder merknaam Nexium) die veel minder klachten geeft op de lange termijn. Dit middel werkt geweldig (mijn vrouw heeft het jarenlang geslikt), maar is wel duurder dan omeprazol, daarom zijn artsen altijd huiverig met het voorschrijven van esomeprazol. Bespreek het met je arts, want het werkt écht beter en heeft minder bijwerkingen.
Succes!!
Toegevoegd na 14 minuten:
Nog iets: je had het ook over peulvruchten. Deze zijn supergezond, maar erg zwaar te verteren, omdat bepaalde oligosachariden bevatten (raffinose, stachyose en met name verbascose) die bestand zijn tegen maagzuur. Sommige varianten zijn makkelijk verteerbaar, maar dat moet je zelf uitzoeken. Peulvruchten in blik zijn doorgaans langer gekookt en iets makkelijker verterbaar.