Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huisdieren. Vragen over insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan ik met mijn kat heen en weer reizen tussen mijn huis en mijn vriend? Ik ga daar vaak voor een weekend heen en wil de kat in een reismand mee.

Kan dat met een jonge kat? Raakt ze gewend aan het reizen in een mand en af en toe een weekend bij mijn vriend in huis te zijn?
Ze zal verder niet naar buiten gaan, rijden veel te veel auto's door de wijk.

Ik kan de kat niet zo lang alleen laten, dus ik had dit bedacht, maar is het niet te stressvol voor een kat?

Toegevoegd na 8 uur:
Het gaat niet om elk weekend, maar ongeveer 1x in de 2-3 weken, vrijdagavond weg en dan zondagavond weer terug. Circa 40 minuten met de auto.
Mijn vriend komt natuurlijk ook wel eens hier heen, maar we wisselen het af.

De kat een weekend alleen laten lijkt mij wat te lang.

Toegevoegd na 8 uur:
Het gaat om een JONGE kat, ik heb nu nog geen kat, maar ik wil er misschien eentje nemen binnenkort. Wil graag goed voorbereid zijn hierop, vandaar dat ik zo mijn opties bekijk.

11 jaar geleden

waarom heeft mijn schildpad last van rare trekjes na het zonnen?

Soms als mijn schildpad lang onder de lamp heeft gelegen en daarna het water in gaat wordt hij helemaal gek. Hij zwemt als een dwaas rond en weet niet hoe snel hij weer terug op het land moet komen. Ook zie ik dat als de schildpad erg lang onder de lamp heeft gelegen zijn huid een beetje wit wordt. De temperatuur van de lamp is gewoon juist dus ik dacht zelf dat het daar niet aan kan liggen..

Het gaat om een waterschildpad van bijna 3 jaar. De laatste keer dat hij onderzocht werd is ongeveer een jaar geleden en toen was alles in orde.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Sinds ik niks meer aan mijn aquarium doe, gaan er geen vissen meer dood. Hoe kan dat?

Ik heb een aquarium. Volgens de winkel moest ik om de week 1/3 van het water verversen. Dit deed ik altijd braaf, maar steeds ging er een vis dood. Toen was mijn plan om er niets meer aan te doen totdat alle vissen dood gingen, maar sinds ik er niets meer aan doe blijven alle vissen leven. hoe kan dat?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Mijn gesteriliseerd katje weet niet wat ze wilt en doet enorm lastig, wat kan er met haar zijn?

Mijn katje is woensdag middag gesteriliseerd. Die avond was ze enorm verward en slaperig. Uiteindelijk is ze op een tapijt gaan liggen waar ze voor ongeveer een hele dag niet meer vanaf is gekomen tenzij om te plassen. Wij brachten haar eten en wat kattenmelk, dat dronk en at ze goed op, dus lieten we haar gewoon liggen waar ze lag en aaide haar af en toe. Ze spinde ook, dus we dachten dat ze ok was. Gisterenavond werd ze heel actief, ze kwam vanzelf de keuken binnen gewandeld toen we aan het eten waren, begon te eten en te drinken en is daarna na een korte wandeling door de keuken op het andere tapijt gaan liggen rustig naar de TV kijken en luisteren naar wat iedereen deed. Ze leek dus erg beter te zijn. Om haar in de gaten te houden bleef iemand 's nachts beneden, en vannacht was het mijn moeder. Maar toen begon het. Ze ging bij de deur zitten, miauwend, en ze heeft amper geslapen om dat ze dat bleef doen; miauwen, miauwen, naar de deur lopen. We dachten dat ze heel graag naar buiten wou, dus 's morgens besloten we dat ze naar buiten mocht. Maar dat lostte haar gedrag niet op. Nu wilt ze (nog altijd) naar buiten, maar zodra we haar buiten laten staat ze weer aan de andere kant van de deur te miauwen. Ik ben met haar de tuin in gelopen: zelfde egdrag, miauwen, miauwen. Ze kan geen rust vinden, wilt nergens liggen, en loopt miauwend achter iedereen aan die ze ziet. Wat is er met haar aan de hand? We weten niet wat er is, maar we willen er heel graag iets aan doen..

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing