Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Camera's. Vragen over audio, huishoudelijke apparaten, tablets en televisies vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

waarom - als ik een foto maak met mijn nikon d80 - is bij het gebruik van de 18-70mm dx lens van nikon ingesteld op 70mm minder tele dan de 50mm f 1.8

ik heb het nu dus over de 50mm f/1.8 fx lens, het is algemeen bekend dat de nikon d80 geen full frame dslr is en dat hij daarmee een cropfactor van 1,5 veroorzaakt bij gebruik van een fx lens. Dan zou op mijn d80 een 50mm fx lens dus 50 x 1,5 = 75mm moeten voorstellen. Ik heb 2 foto's genomen vanaf hetzelfde punt naar hetzelfde punt en de 18-70 dx (dx is voor niet full frame camera's gemaakt dus heeft geen cropfactor) ingesteld op 70mm geeft meer zoom dan de 50mm 1.8 fx wat 75mm moet voorstellen. Echter de 18-70 op 50mm ingesteld geeft ook weer niet een gelijke zoom weer dan de 50mm fx lens :O dit is mij een raadsel, weet iemand hier raad mee?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Camera's

Waarom zoomen professionele filmcamera's naar tele en groothoek, terwijl camcorders alleen naar tele zoomen?

Het lijkt mij zo onlogisch. Voor tele steekt scherptediepte, scherpstellen, enz. erg nauw. Iemand heeft op Goeievraag mij een artikel daarover toegestuurd. Daarvoor zijn juist professionele camera's nodig. Voor groothoek is scherptediepte, scherpstellen, enz., veel minder nodig. Dus professionele camerá's zijn dan minder nodig. Toch zoomen camcorders niet ver naar groothoek. Hoe kan dat? Dat aspect is in de antwoorden op mijn vorige vraag niet belicht.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Camera's
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing