Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Boeken & Auteurs. Vragen over beeldende kunst, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea, poëzie en taal vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

(Jeugd Roman) Wie weet de titel van dit boek?

Ik ben de titel van een van mijn favoriete boeken uit mijn jeugd vergeten. wie kan mij helpen!

Het boek speelt zich af na een nucleaire 3e wereldoorlog. Door deze nucleaire oorlog zijn de continenten op aarde verschoven, Europa, Azië, Amerika, vrijwel alle continenten op Groenland / Antarctica na, zijn veranderd in een grimmig, uitgedroogd landschap.

Groenland / Antarctica ( ik noem ze beiden op omdat ik mij niet meer kan herinneren welke van de 2 het was) is daarentegen van een ijskoude omgeving veranderd in een heel mooi, groen Scandinavisch-achtig landschap.

Een groepje overlevenden van de oorlog zijn per toeval tegen het continent aangelopen en zijn daar gaan settelen. Ze leven er zonder elektriciteit, gas, stromend water etc. De bevolking word bestuurd door vrouwen. Dit is omdat de mannen de schuld krijgen van de oorlog en mannen daarom ook geen leidersposities in de gemeenschap mogen hebben.

Op een gegeven moment in het verhaal komt er een groep "bandieten" per toeval het continent tegen met kwade bedoelingen.

Verder zal ik niet gaan vertellen want dan spoil ik het verhaal!
Is er iemand die dit verhaal herkent?

Mike

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Ik zoek een plaatjesboek over engeltjes die meehelpen met kerst, wie weet welk boek ik zoek?

Ik zoek een plaatjesboek wat ik in mijn kinderjaren vaak heb doorgekeken. Ik kan me kinderengeltjes herinneren die meehelpen met kerst. In het boek komt o.a. een tekening voor van engeltjes die koekjes bakken in een bakkerij en vormpjes drukken uit deeg, een tekening van engeltjes die kerstbomen dragen of slepen door de sneeuw, en dat ze allerlei speelgoed maken zoals houten paardjes en poppen. Ook herinner ik me sleutelbewaarder Petrus aan de poort van de hemel die engeltjes de sleutel wel eens meegaf.

Dit alles is geillustreerd, een echt prentenboek voor kleine kinderen. Wie weet over welk boek ik het heb? Ik zou deze zo graag weer vinden en in mijn bezit krijgen, maar ik weet niet waar of hoe ik zoeken moet.

Bijgevoegd: 2 afbeeldingen over hoe het sfeertje eruit zag, maar de tekenstijl is veel zachter en lieflijker. Het kan zijn dat ik me vergis in deze beelden, maar misschien helpt het bij de beeldvorming van de inhoud van het boekje.

Alvast bedankt.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing