Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kun je zeggen dat onze voorouders betere genen hadden dan de mens nu?

Een mens krijgt heel wat mutaties in zijn leven te verwerken. Slechts enkele daarvan zijn echt positief. Kun je dan zeggen dat onze voorouders genetisch sterker waren? Beter bestand tegen ziekten, die waarschijnlijk door onze kundige huidige medische wetenschap meer dan gecompenseerd worden?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Bestaan er ook zoogdieren die geen water hoeven te drinken?

In je voedsel zitten heel veel soorten moleculen. Maar kan het zo zijn dat uit bijv. afvalstoffen ook water (H2O) ontstaat die hergebruikt kunnen worden? Het water wordt als het ware weer opgenomen in de darmen of in de cellen zodat er weinig/geen water wordt uitgeplast/poept.

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Kun je ook DNA schade oplopen door een te zure of basische lichaamscel?

Vrije radicalen kunnen bijv. DNA beschadigen. Omdat zuurstof het meest aanwezige radicaal is en vele organismen afhankelijk zijn van zuurstof voor de ademhaling, zijn zuurstofgebaseerde radicalen zoals het superoxide en hydroxylradicaal biologisch gezien het belangrijkst. Echter, deze radicalen zijn zeer reactief. Hierdoor zijn ze bij verschillende nevenreacties zoals DNA-beschadiging en celveroudering betrokken.

Maar is iets dergelijks ook mogelijk als er teveel zuren in de lichaamscellen zitten, waardoor er bijv. een H+ wordt afgegeven dat het DNA verandert of juist een H+ opneemt van het DNA?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Kunnen het aantal spiegelneuronen ook toe of afnemen?

Een spiegelneuron of spiegelcel is een neuron dat niet alleen vuurt als een dier een handeling uitvoert, maar ook als het dier een handeling ziet uitvoeren door een ander dier (vooral van dezelfde diersoort). Het neuron weerspiegelt dus als het ware het gedrag van een ander dier en is op dezelfde manier actief als wanneer het dier de handeling zelf uitvoert. Dergelijke neuronen zijn gevonden bij primaten, waaronder de mens, en bij sommige vogels. Bij mensen bevinden ze zich in de premotorische schors en in de pariëtale kwabben van de hersenen.

Maw wordt je er mee geboren, en kunnen ze op elke leeftijd nog toe of afnemen?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing