Wat verdienen de europarlementariërs en hoeveel zijn er?
Ik heb het idee dat het allemaal zakkenvullers zijn. Wat kost die maandelijkse verhuizing Brussel / Strasbourg, is dit echt nodig of gewoon geld verspilling?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik heb het idee dat het allemaal zakkenvullers zijn. Wat kost die maandelijkse verhuizing Brussel / Strasbourg, is dit echt nodig of gewoon geld verspilling?
Beste,
Ik heb naast mijn vaste werk een eenmanszaak. Ik voldoe aan het criterium van ondernemer. Ik heb daarnaast een vast inkomen bij mijn vaste baan. De eenmanszaak loopt ook goed maar ik heb het geld simpelweg niet nodig en wil het bewaren om investeringen te kunnen bekostigen in de toekomst. Is het mogelijk dat ik mezelf bij de eenmanszaak gewoon niet uitbetaal en alles op de zakelijke rekening laat staan de komende paar jaar? Dan betaal ik namelijk niet onzinnig belasting omdat het geld toch geïnvesteerd wordt later.
zoals de vraag
moeten de ouders bij het schenken van de woning en deze er samen met kind in blijven wonen dan huur betalen aan het kind of hoeft dat niet
Wij verkopen tweedehands artikelen en werken binnen de globalisatiemethode
Binnen ons online boekhoudprogramma dat gekoppeld is aan onze bank komen alle inkopen te staan
Omdat we binnen de margeregeling vallen en producten kopen die geen BTW bevatten, moeten wij bij iedere koop een printscreen of pakbon toevoegen? Omdat het over heel veel producten gaat is dat erg veel werk en lijkt het me een beetje overbodig.
Het gaat trouwens over spullen van rond de 10 euro en verkoop 20 ongeveer. Bij de margeregeling moet je bij artikelen boven de 500 euro een bewijs geven, dat is bij ons niet het geval.
Optie 1:
Ja je moet bij alles wat je inkoopt en verkoopt een soort van bewijsje toevoegen
Misschien is er een methode om dit simpeler te maken aangezien dat zeer veel tijd kost.
Optie 2:
Het is voor de belastingdienst niet belangrijk wat je inkoopt en verkoopt onder de 500 euro. We hoeven dan geen bewijs te koppelen aan iedere betaling tenzij deze boven de 500 euro is
We horen graag en alvast veel dank
Helaas begrijpen we nog niet goed welke van de volgende 2 manieren de goede is volgens de belastingdienst:
Manier 1 globalisatiemethode:
Na 3 maanden (aangiftetijdsvak) kijken we wat we hebben verkocht en berekenen wij wat de inkoopprijs was van deze artikelen.
Bijvoorbeeld. Verkoop 1000 euro. Deze 3 maanden 100 boeken verkocht met een inkoopprijs van 100 euro. Winstmarge: 900 euro.
Manier 2 globalisatiemethode:
Na 3 maanden (aangiftetijdsvak) kijken we wat we hebben verkocht en hebben ingekocht. Verkoop 1000 euro. Inkoop deze 3 maanden 400 euro. Winstmarge 600 euro
Bij manier 1 moeten we een hele administratie bijhouden wat ieder product heeft gekost
Bij manier 2 hoeft dat niet en scheelt ons veel administratietijd
Ook vragen wij ons af of we alle artikelen die we betalen via bankoverschrijving moeten registreren. Dus dat we bij iedere betaling een foto of printscreen moeten toevoegen van het gekochte artikel dat via bijvoorbeeld marktplaats gekocht hebben. Of is de bankoverschrijving op zichzelf genoeg bewijs voor de belastingdienst omdat het over heel veel artikelen gaat dagelijks?
Het gaat trouwens over spullen van rond de 10 euro en verkoop 20 ongeveer. Bij de margeregeling moet je bij artikelen boven de 500 euro een bewijs geven, dat is bij ons niet het geval
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing