Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kun je te veel betaalde loonheffing in 2016 terugkrijgen met een Voorlopige Aanslag 2016?

Zie: http://www.goeievraag.nl/vraag/financien-werk/financien/belasting/ten-onrechte-afgeschreven-loonheffing-terugkrijgen.260900
Ik heb de ‘truc" al meerdere jaren met succes toegepast. Nu in 2016 kun je alleen het formulier online invullen, en is veranderd. Hoe kun je het dan doen? De kolom bijzondere situaties / te verrekenen bedragen / DIVIDENDBELASTING is er niet meer.

Toegevoegd na 21 uur:
Ik heb het hier over de 'truc' van fisbel, zie 4e antwoord bij http://www.goeievraag.nl/vraag/financien-werk/financien/belasting/ten-onrechte-afgeschreven-loonheffing-terugkrijgen.260900

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Wat moet ik invullen als mijn jaar/verzamelinkomen bij aanvraag zorgtoeslag als ik dit niet weet?

Ik heb jaren in het buiteland gewoond voordat ik terug kwam naar Nederland, en heb dus ook al een paar jaar geen belastingaangifte gedaan hier, moet ik schatten wat ik die aantal maanden van 2016 dat ik terug in Nederland ben voor inkomen heb of willen ze ook inkomen dat ik in het buitenland had weten?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Boekhouding: Hoe boek ik een passant die contact betaald?

Ik fotografeer op straat. Ter plekke krijg ik een opdracht; direct uitgevoerd. Contant betaald. Ik heb geen adres of naam.

Straks werk ik met een fotostudio waarbij mensen binnen lopen en ook meteen betalen. Heb ik ook geen adres van. Krijgen wel een bon mee om later over te maken.

Ik wil dit invoeren in de boekhouding. Kan ik zomaar één 'passant' aanmaken en al dit soort klussen daarop inboeken? Of wat doe ik daarmee?
Ik wil eigenlijk niet telkens een nieuwe 'passant' moeten aanmaken in mijn boekhouding.

De bedragen variëren voor zoiets van 50 euro tot 200 euro... Ik las iets over een vereenvoudigde factuur.

Toegevoegd na 1 minuut:
Kleine correctie: de bezoekers in de studio betalen ook cash (of pin).

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing