Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Bij aanschaf van een andere auto, wanneer gaat de wegenbelasting en verzekering in?

Ik heb een nieuwe auto gekocht, en deze moet op mijn naam gezet worden. Nu was mijn vraag.. Als ik deze op mijn naam zet (dat gebeurd vanmiddag 18-8-16 of morgenmiddag 19-8-16), met ingang van welke datum moet ik dan wegenbelasting en verzekering voor de auto betalen? Moet dat per direct? Of later?

Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Welke kosten mag je aftrekken bij extra inkomsten uit werk?

Ik ben bezig met een baantje vanuit huis. Ik moet deze inkomsten opgeven als extra inkomsten uit werk? Ik ben er ook al achter dat ik 5,5% zvw moet betalen en een 36,52% belasting (bij een bedrag van verdiensten boven de 6500 euro per jaar andere inkomsten ook meegeteld). Nu is dit een behoorlijk aantal procenten wat er betaald moet worden en zie op de aangifte staan dat je een aantal dingen mag aftrekken. Nu vroeg ik mij af wie weet hoe en wat, ik heb al meerdere malen op de belastingsite gekeken maar dit is mij gewoon NIET DUIDELIJK.

Ik werk achter de computer en heb voor dit werk een internet abonement aangeschaft twv 20 euro per maand. Ik gebruik de kleine kamer als kantoor zodat ik rustig kan werken (heb een huurwoning). Nieuwe computer nodig voor mijn werkzaamheden.

Kan ik deze kosten aftrekken? En zijn er eventueel meer of andere kosten die ik kan aftrekken?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Kan ik mij zonder gevolgen in laten schrijven bij mijn schoonmoeder met koophuis?

Hallo beste mensen,
Na wat zoeken op het internet word ik er niet veel duidelijker van.
Veelal zijn het studenten die een soortgelijke vraag stellen en wat ik vind is tussen 2010 en 2014.

Mijn vraag!
Ik wil me laten inschrijven bij mijn schoonmoeder, Kan dit zonder financiele gevolgen (belastingen etc.)? Zij heeft een koophuis.
geen uitkeringen dus clean.
Mijn vriendin heeft zorgtoeslag. Heeft dit voor haar gevolgen?

Nu ik. Ik ben 25 jaar en heb een fulltime (40u) baan.
Ik heb nog wat schulden uit het verleden die ik netjes af doe lossen.
Ik ben al ruim 4 jaar woonzaam hier (betaal niets) maar nog ingeschreven bij mijn ouders.

Mijn ouders zijn gescheiden. Ik moet me van mijn moeder uit laten schrijven. Zij heeft een huurhuis. Mijn vader net zo een huurhuis. Zij krijgen een schuldscanering allebei. Iets wat ze zelf moeten oplossen.

Dus kan ik me zomaar in laten schrijven mij mijn schoonmoeder zonder eventuele gevolgen? Ik ben een medebewoner en huur dus geen apart gedeelte?
Gevolgen voor mijn vriendin?
Gevolgen voor mij?
En kan ik me zomaar in een andere gemeente (Ede) laten inschrijven?

Ik hoop dat ik het duidelijk genoeg heb verwoord.

Met vriendelijke groet, Fabian

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Is in deze situatie de loonheffingskorting toepasbaar?

Ik ben 16 jaar en heb een bijbaantje bij de Albert Heijn. Ik ben vergeten hierop de loonheffingskorting toe te passen. Op dit moment pluk ik daarbij ook bessen en hierbij werd mij gevraagd of ik de loonheffingskorting toe wilde passen. Is het mogelijk om deze 2 weken loonheffingskorting te krijgen voor het plukken van de bessen en vanaf de volgende maand de loonheffingskorting toe te passen op het vakken vullen bij de AH of moet ik een keuze maken tussen beiden? (waarbij de AH over het hele jaar gezien veel meer oplevert aan loonheffingskorting)

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Is een hoog negatief verzamelinkomen na emigratie en verrekening daarvan met een eerder belastingjaar correct?

Casus:
- vertrek kostwinner uit Nederland mid november 2012 naar Zwitserland
- vertrek gezin uit Nederland februari 2013 naar Zwitserland
- dientengevolge M formulier 2013 ingevuld
- geen Nederlandse werkdagen in 2013
- belastingdienst stelt negatief verzamelinkomen 2013 vast (dit is min of meer het volledige Zwitserse inkomen 2013)
- in Zwitserland inkomenstenbelasting 2013 betaald
- bijna twee jaar later wordt het negatieve verzamelinkomen verrekend met belastingjaar 2010 en vindt een forse teruggaaf belasting plaats

Vraag: is het door de belastingdienst vast gestelde hoge negatieve verzamelinkomen (en dus verrekening met eerder belastingjaar) correct?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing