Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat gebeurt er als een fiscale partner niet wil dat studiekosten van de ander bij de verdeling bij hem als aftrekpost worden opgevoerd?

De ene kan een lager inkomen hebben een dus een lage IB schijf. Hij / zij kan daarom studiekosten naar de partner willen schuiven als die tot in een hogere schijf komt. Maar als de partner dat geen zin in heeft en zo de aangifte niet wil tekenen, wat gebeurt er dan?

avatar image
10 jaar geleden

Mijn pensioenfonds heeft 4 jaar lang ten onrechte loonhefffing ingehouden. Hoe kan ik deze terug krijgen?

Ik ben woonachtig in Thailand en heb vrijstelling van loonbelasting. Mijn pensioenfonds geeft toe dat zij een administratieve fout hebben gemaakt maar dat zij de ten onrechte betaalde loonheffing niet kunnen terug betalen.
Volgens hen moet ik deze terug vragen bij de belasting. Hoe doe ik dat?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Ik kan niet inloggen op beveiligde omgeving ondernemers van de belastingdienst, hoe nu verder?

Ik ben verplicht om voor mijn nieuwe bedrijf BTW aangifte per kwartaal te doen. Ik wil dus graag voor eind april aangifte doen.

Als ik probeer in de loggen via de beveiligde omgeving van de belastingdienst wordt ik naar een andere pagina geleid waar ik moet inloggen met mijn DigiD. Als ik dit doe krijg ik een foutmelding.

Het is vreemd dat ik moet inloggen met mijn DigiD omdat ik een brief heb thuisgekregen waarin staat dat ik met een ander password moet inloggen (icm met mijn BSN). Toen ik deze brief ik Januari ontving kon ik inloggen op de omgeving met het toegestuurde password. Er lijkt dus iets te zijn veranderd?

Via de site van de belastingdienst kwam ik op deze site terecht, omdat ik hen helaas niet direct een email kan sturen. Ik zou graag met iemand in contact willen komen van het webcare team van BDzakelijk, om vervolgens deze conversatie via de mail voort te zetten.

Alvast bedankt voor uw hulp.

Mvg,

Tim Lucas

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Hoe werkt belastingaangiften met tweedehandse kledinghandel?

De website van de belastingdienst is niet duidelijk maar ik wil wel gewoon eerlijk belastingaangiften doen over mijn inkomsten. Nu is de vraag, hoe werkt belastingaangiften met tweedehandse kledinghandel? Denk hierbij aan is het margegoederen of iets anders? En hoeveel betaal je dan.

Hopelijk kan iemand mij hiermee helpen.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Kunnen meerdere huurder huurtoeslag aanvragen?

Huurtoeslag aanvragen?

Wie kan huurtoeslag aanvragen bij gezamenlijk wonen? Ik en mij vriendin willen gaan samenwonen, en een huis huren dat als rekenhuur niet hoger is dat het toegestane maximum. Bij doen van de proefberekening met de gegevens van ons beide, heb ik recht op toeslag. Voor haar geld dan uiteraard dezelfde berekening, en ook zij zou daar recht op hebben. Waar ik alleen niet uitkom, is of wij beide de toeslag kunnen aanvragen, of slechts één van ons. Dit tweede lijkt mij logischer gezien het één woning betreft, en je dus één keer de toeslag krijgt. Alleen vind ik hier geen duidelijk antwoord op. Dus simpel geformuleerd:

Wie kan huurtoeslag aanvragen/krijgen:

Ik, zij, of allebei ?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing