Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Sponsoring van ANBI aftrekbaar van belasting?

Stel dat ik als bedrijf een stichting met ANBI status wil sponsoren. Ik geef een eenmalige financiële bijdrage en als tegenprestatie zal de stichting de naam van mijn bedrijf op de placemats laten drukken in het restaurant van de stichting (Happietaria).

1. Is het voor mij als bedrijf mogelijk om deze financiële bijdrage in de vorm van sponsoring af te trekken van de belasting die ik moet betalen?
2. Maakt het hierbij uit of ik sponsor d.m.v. een financiële bijdrage of in natura?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

2 banen en 1 x loonheffingskorting krijg ik volgend jaar geld terug?

Ik heb momenteel 2 banen beide 0 uren, maar gemiddeld 40 bij beide per maand. Bij een baan waar ik het hele jaar werk heb ik loonheffingskorting toegepast en bij de andere wat een baan voor een half jaar is niet.
Ik heb de Belastingdienst gebeld, maar die kunnen mij niet met zekerheid zeggen dat ik volgend jaar wel geld terug krijg en dan hangt van meerdere factoren af. Mijn punt is bij mijn tweede baan hou ik nu € 6.50 over per uur en wil niet volgend jaar nog meer belasting betalen, want dat kan ik beter stoppen met werken bij het tweede baantje.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing