Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Foutieve datum ingevuld, bij aanvraag zorgtoeslag 2011?

Ik heb in april 2012 aanvraag gedaan voor mijn zorgtoeslag 2011.

Na een aantal weken kreeg ik een brief van de belastingdienst dat de voorlopige aanvraag zorgtoeslag alleen voor de maand december was.( ik verbaast)
Maar wat bleek ik had perongeluk in plaats van 01-01-2012 intevullen 01-12-2012 ingevuld.

Ik heb vervolgens de belastingdienst gebeld en gevraagd dat ik een fout heb gemaakt. Dat het voor het gehele jaar een aanvraag wilde doen.

Ze adviseerde mij toen om opnieuw via de aangifte programma een aangifte zorgtoeslag 2011 te doen. Dat heb ik vervolgens gedaan.

Ik heb daar over meerdere keren met de belasting dienst telefonisch gebeld of alles is goed gegaan. Steeds kreeg ik de antw. dat ik moets afwachten tot mijn gegevens bekend waren en dat ik bericht zou krijgen.

Gister kreeg ik een brief van de belastingdienst met de definitieve aanslag zorgtoeslag 2011. En waar ik al bang voor was gebeurde, ik krijg maar voor 1 maand zorgtoeslag over 2011.

Ik heb de belastingdienst gebeld en het verhaal hierboven verteld. Ze vond het spijtig alleen kon ze me niet helpen. Ik moets een bezwaar brief schijven.

Alleen vraag ik me nu heeft het wel zin om een brief te schrijven. Omdat ze aangaf dat mijn tweede aanvraag pas in mei bij de belastingdienst is binnen gekomen.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Hoeveel belasting reserveren als je naast je vaste werk ook freelance werkt?

Ik wil graag het geld apart houden voordat ik voor verassingen kom te staan. Is dit ongeveer 33% van je freelance inkomsten? Net als bij een 2de baan? En waarom is dat dan zoveel?
En wat valt er onder particulieren en wat onder ondernemend freelance? Ik kreeg dat te horen toen ik de belastingdienst belde (waar ik overergens niet wijzer geworden ben met mijn vraag..)

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing