Waarom lijken Rolls Royces en Bentleys vaak zo erg op elkaar (afgezienvan de grille)?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Auto's. Vragen over boten, brom- en snorfietsen, fietsen, motorfietsen, openbaar vervoer, post en pakketten, vliegtuigen en vrachtwagens en transport vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Op sommige Franse auto's zit op de achterkant (meestal op de achterruit) een grote ronde witte sticker met daarop een rode 'A'. Ik vraag me al jaren af wat toch de bedoeling hierachter is?
Als ik tijdens 't rijden een raam (vooral de zijruiten aan de voorkant) open doe, komt de benzinelucht me tegemoet. Ook als ik buiten de auto met draaiende motor sta, ruik ik benzine.
De motor zit voorin. Injectie. Als ik de motorkap opendoe, zie ik geen plasje benzine ofzo - ik zie ook geen lekkages onder de auto. Eén van de cylinders geeft een nogal lage compressie. (Een lekke klep?) Kan dat de oorzaak zijn? Als dat zo is: is dat een beetje betaalbaar te fixen?
Ik heb de garage al keer of 2 (tijdens andere werkzaamheden/APK aan de auto) gevraagd er naar te kijken - maar ze hebben er niks aan gedaan of kunnen doen. (Afgezien van dit probleem wil ik wel bij die garage blijven - andere garages die ik geprobeerd heb zijn slechter of duurder.)
PS: uiteraard kan ik een andere auto kopen. Dat soort antwoorden zoek ik niet - 't is trouwens al mijn 2e auto :).
Terwijl dit in het buitenland de normaalste zaak van de wereld is? Je weet wel, dat handige nippeltje in het handvat, dat je naar achteren beweegt, zodat de handle aangetrokken blijft. Dat ding zit er immers niet voor niets.
Ter verduidelijking: ik begrijp dat het risico's met zich meebrengt. Maar waarom wordt daar in Nederland anders mee omgegaan dan in andere landen?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing