Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan af en toe een hoge bloedsuiker door snoepen kwaad?

Ik ben dol op kruidnoten en eet er elke jaar heel veel van. Nou heb ik sinds kort te horen gekregen dat ik Diabetes heb. Mijn eetpatroon en alles waar veel koolhydraten in zit heb ik in de ban gedaan. Mijn suiker is inmiddels onder controle. Alleen kruidnoten kan ik niet weerstaan. Ik eet op een dag toch een halve pak leeg.

Kruidnoten is het enige wat ik eet waardoor mijn bloedsuiker veel omhoog gaat. Kan dat kwaad?

Huisarts wilt mij niet doorverwijzen wat kan ik nog doen?

Hallo!,
Ik loop al iets langer dan een jaar bij mijn huisarts voor een " rare plek " aan de zijkant van mijn voet, ondertussen heb ik de halve apotheek aan zalven voor ; eczeem, schimmel, ontstekingen, en noem maar op binnen liggen. Al deze zalven helpen helemaal niks. Ik heb al meerdere keren gevraagd of hij mij wilt doorsturen naar een dermatoloog en dan vindt hij dat hij het prima kan behandelen.. af en toe doet het zoveel pijn dat ik geen gewone schoenen aan kan hebben. En nog vindt hij het niet nodig om mij door te sturen. Wat kan ik nu nog doen om bij een dermatoloog te komen? Dankjewel alvast!

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden

Wat is "op tijd" bij de behandeling van een tekenbeet met antibiotica?

Op Wikipedia lees ik: "Infectie met Borrelia is in een vroeg stadium met de juiste antibiotica vaak goed te behandelen. Bij een te late diagnose kan de infectie in voor antibiotica moeilijk bereikbare lichaamsdelen gaan zitten; de infectie wordt dan chronisch of kan voor jaren in rust blijven liggen." Mijn vraag is: wat is "in een vroeg stadium"? En wanneer spreek je van "later dan gewenst"? (Ik weet dat "zo vroeg mogelijk" het beste is, maar dat bedoel ik niet met deze vraag.)

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
in: Ziekten
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing