Hoe kan men melancholie bestrijden/verminderen?
Ik heb de laatste tijd melancholische gevoelens, en ik begin dit als zeer lastig/vermoeiend te ervaren.
Is er een techniek om deze gevoelens te verminderen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.
Ik heb de laatste tijd melancholische gevoelens, en ik begin dit als zeer lastig/vermoeiend te ervaren.
Is er een techniek om deze gevoelens te verminderen?
Hallo ik ben Katsukani ik ben 20 jaar.
Ik ben al sinds mijn geboorte heel, suf, lui, moe, nooit zin in iets, bang, emotioneel, altijd negatief (ook qua denken). Ik bedoel dat ik wil veranderen. Dat ik sterk in mijn schoenen wil blijven dat ik niet zo bang ben zo suf zo saai en zo negatief. Ik ben nu 20 jaar en nog steeds voel ik alsof ik nog een kind ben van 5. En altijd heb ik gedachtes van: als ik nu dood ga interesseert het me niet eens.
Want stel, ik ga trouwen of ik leer nieuwe mensen kennen. Dan ben ik altijd suf en saai en onhandig ook wel zelden kennis met het leven. Ik bedoel, het lijkt alsof ik gewoon leef. Met gewoon bedoel ik dan net als een verdwaald iemand die opzoek is naar een leven.
Ik heb er over gehad met mijn ouders met mijn vrienden met de huisarts. Ook ben ik geweest naar een psycholoog maar niets hielp.
Ik wil veranderen, harder zijn sterker zijn strenger zijn. Leven zoals het me gegund is. Wijs worden over het leven.
Ik ben altijd gestrest en emotioneel. Gelukkig worden is moeilijk voor me.
En als iemand me kan helpen ben ik echt zo dankbaar.
Dat was mijn verhaal.
Bij de geringste dingen maak ik me al ongelooflijk zorgen en ben ik nerveus en denk hier heel lang over na, totdat het gevoel op een gegeven moment plotseling verdwenen is en niet meer terugkeert?
Bijvoorbeeld als ik iemand bezoek, die ik eigenlijk niet mag bezoeken, dan controleer ik eerst de omgeving op bekenden en verberg ik mijn fiets, zodat niemand dit ziet. Maar toch maak ik me zorgen dat iemand dit weet. Wat is dit? En hoe kom ik hier van af?
Ik leef een rustig leven, dus daar kan het niet aan liggen.
Soms slaap ik wel eens een nacht niet en ga ik niet eens liggen, ben dan bezig. Als dit bij 1 nacht blijft en de dag daarop weer gewoon ga slapen, is dit dan erg, of is het slecht voor de gezondheid? Ik heb er de dag daarna namelijk niet heel erg veel last van.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing