Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Nieuwste vragen

Hoe praat je in een groep?

Ik bedoel hiermee geen presentatie ofzo.

Ik heb de afgelopen weken het meesterwerk van ''How to win Friends and Influence People'' gelezen. Ik merk dat ik elke principe van de beschreven vaardigheden kan toepassen, maar niet in een groep. 1 op 1 kan ik (opzich) gemakkelijk praten. Als ik merk dat er iemand meeluistert dan wordt ik al gauw zenuwachtig. Ik weet dat het tegen een ''groep'' praten niet echt bestaat, maar toch is er iets in mij dat ik niet durf te praten tegen iemand als er meerdere mensen luisteren.

Ik zal hier een situatie schetsen: ik was laatst aan tafel met 7 anderen mensen. Er zijn dan mensen die gewoon kunnen praten tegen andere personen en dan luister ik mee. Echter als ik praat tegen iemand en ik merk dat er 5 anderen mee luisteren dan vind ik dat niet prettig. Het lijkt dus alsof ik geef om wat anderen van me vinden. Het lijkt dus alsof ik 1 op 1 in een comfortzone zit (misschien 3 ook nog wel) maar bij meer dan 5 personen durf ik gewoon niet te praten. Het is zo erg dat ik een uur heb geluisterd en niks heb gezegd.

Weet iemand hoe ik hiermee om kan gaan en met name hier beter in wordt?

Groetjes,

Verwijderde gebruiker
2 jaar geleden

Waar komen al die radars vandaan op de wifi 5g band?

Ik heb glasvezelinternet met een fritzbox. Heel vaak zie ik de melding voorbij komen dat er een radar ontdekt is op kanaal X en na een tijdje dat er weer een radar ontdekt is op kanaal Y. De Fritbox staat in Zevenbergen (Noord-Brabant). Wat voor radars kunnen het zijn dat er dagelijks meerdere keren van kanaal verwisseld wordt omdat er radars worden gedetecteerd?

2 jaar geleden
in: Internet

Ontsteking in tand, zegt de tandarts volgens een rontgenfoto. is dit altijd accuraat ?

Tandarts zegt dat er in een tand een ontsteking zit. heeft een rontgenfoto gemaakt. maar ik voel niks geen pijn momenteel, ooit aan die tand, of welke tand dan ook in mijn gebit, en geen gaatjes. hoe accuraat is dit dan ? lijkt mij dat als je een ontsteking in een tand hebt dat je dat dan altijd voelt. Volgens tandarts is mogelijk een wortelkanaalbehandeling nodig, maar is dit wel zo. ik bedoel als je een gaatje hebt dan merk je echt wat ervan, maar ik heb nooit gaatjes gehad afgelopen 15-20 jaar. Kan het zo zijn dat wat je op een rontgen foto ziet iets anders is ? de tand is wat witter op de foto maar verder niks. kan het aan de tand liggen dat die gewoon zo uitziet op een rontgenfoto ? kan het/er een bloedstolling zijn in die tand ?

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing