Is het nodig om je in te schrijven bij een gemeente als je er voor een jaar wilt wonen?

Ik ga dit jaar voor een jaar naar Rotterdam. Ik ga dan wonen in een kamer of studio en mijn vraag is dus of het nodig is om bij de gemeente van Rotterdam in te schrijven?

Toegevoegd na 3 minuten:
Mijn vraag was eerder verwijderd, dus ik heb hem opnieuw geplaatst

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja. Je moet ingeschreven zijn op de plaats waar je daadwerkelijk woont, ook al is dat maar voor korte tijd. Toegevoegd na 7 minuten: Zie link naar de wet basisregistratie, in het bijzonder artikel 2.38 en 2.39.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0033715/2015-09-01

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100