Voor het onderhouden van een echt wilde tuin is nog al wat kennis voor nodig.
Er zijn nogal wat soorten onkruid, die je eigenlijk als het goed is, allemaal zou moeten herkennen.
Maar laten we even naar het begin gaan, stel je hebt een stuk grond aangekocht en je wilt daar een wilde tuin van maken.
je maakt het stuk grond schoon en spit alles om.
Wat gaat er nu gebeuren?
Direct komen er pioniersplanten planten op, dat zijn onkruidplanten die alleen maar in verstoorde grond kunnen groeien, zoals melde, klaprozen, kamille, enz. dit zijn eenjarige onkruiden.
Het jaar er na, zal deze groep ( pioniersplanten) al bijna niet meer aanwezig zijn en zullen er vaste onkruiden en soms tweejarige onkruiden er voor in de plaats komen + wat soorten boompjes, zoals esdoorn, els, wilg, berk enz.
Het derde jaar zijn de pioniers planten weg en heb je alleen nog maar de tweejarige en vaste onkruiden+ de boompjes die nu rond een meter hoog zijn.
Een aangelegde tuin gedraagt zich eigenlijk precies zo, hoe meer je spit, graaft en je grond los maakt, hoe meer eenjarige onkruiden de kans krijgen, dit zijn dus eigenlijk de pioniersplanten!!
Dus zonder dat je de grond in je tuin los maakt, kan je vrijwel geen pioniers planten krijgen en dat zijn toevallig wel de meeste soorten tuinonkruiden!!! ( 95 % )
Dus moet je de grond zo min mogelijk verstoren!!!
Meerjarige onkruiden, bloeien meestal niet in het eerste jaar of pas heel laat, je hebt dus een heel lange tijd om dit onkruid er uit te halen voordat het in zaad komt.
Dus nooit de grond losmaken, daar krijg je onkruid door, niet schoffelen, maar het er uit trekken en de grond direct weer aandrukken, dus gesloten houden.
Als je dit goed vol houdt, zullen er steeds minder onkruiden opkomen en komt er een zeker evenwicht.
Mogelijk gaat de grond nu vermossen.
Zijn er nu tuinplanten die wat minder gaan groeien, dan kan je die plaatselijk bijmesten met een goede organische mest.
Alles wat voldoende groeit, NOOIT mest geven, want je geeft het onkruid ook mest!
Toegevoegd na 3 minuten:
Wilde planten in het rananatuur park.