Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Winkelen. Specifieke vragen over garantie, retourneren en voorwaarden, mode, online winkelen en winkels vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Laptop voor 3e keer op reparatie, mag ik nu de verkoop ontbinden?

Mijn laptop is defect gegaan binnen de garantie termijn van 1 jaar.
Hij is tot 2 keer toe terug gestuurd naar de fabriek, en daar is tot 2 keer toe het moederbord vervangen.
Helaas gaf de laptop in beide gevallen bij terugkomst defecten.
Nu is mij verteld dat hij voor de 3e keer op reparatie wordt gestuurd en ik dus nu voor de 3e maand zonder laptop zit.
Ik dacht niet veel keuze te hebben dus ben hier naar enigsinds teleurgesteld te zijn mee akkoord gegaan.

Echter lees ik nu op mijn overheid dat je na ik citeer 'een paar keer' het product op reparatie gestuurd te hebben de verkoop kan ontbinden (dus het aankoop bedrag terug kan eisen) aangezien je er gewoonweg geen vertrouwen meer in hebt. Lees onderstaande:
Voorwaarden ontbinden koopovereenkomst

U kunt de koopovereenkomst ontbinden:

als u de verkoper de tijd heeft gegeven om het product te repareren of vervangen, en het probleem is niet opgelost;als de verkoper het product niet kan of wil repareren of vervangen binnen een bepaalde tijd;als u het product een paar keer heeft laten repareren, en het werkt nog steeds niet goed;als het product een grote fout heeft en de verkoper lost het probleem niet op.


De hamvraag: Kan ik dus met deze informatie alsnog rechtmatig morgen uitleggen ik het vertrouwen in het product bent verloren en alsnog mijn geld terug eisen?

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden

waar vind ik teddyjassen uit echte wol?

Met Teddy bedoel ik geen schapenvel, maar wol van een schaap dat gebruikt wordt ipv synthetische weefsels. Hiervoor moet dus geen dier te sterven.
Ik heb een lange teddyjas uit echte wol, en zou nu ook een korte willen. Hetzelfde merk als die lange jas nemen gaat niet, ik heb hem op de rommelmarkt gekocht en hij is zelf gemaakt door de vorige eigenaar (of ze heeft hem ergens laten maken) Dus geen label , merk etc te vinden.

Zijn er bedrijven die afgekeurde auto' verkopen die niet meer gebruikt kunnen worden maar opgeknapt?

In de vs heb je bedrijven die auto's of buggy's of andere rijdende of misschien zelfs fietsen die niet meer worden gerepareerd door garage´s. Hier kunnen ze dan op bieden of een vaste prijs.
Dan kunnen ze deze opknappen en/of doorverkopen met winst.

Nu is mijn vraag of dit ook in Nederland bestaat?

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
in: Winkels
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing