Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wie weet een toegankelijk boek over statistiek?

In de krant lees ik regelmatig artikelen waarin met statistieken gegoocheld wordt. Zoveel procent kans om ziekte A te krijgen maar mannen zoveel procent als de zon schijnt. Enzovoort. Als niet wiskundig aangelegd mens snap ik er nooit iets van. Toch moeten er wel boeken zijn die in normale taal de basisbeginselen uitleggen. Met name kansberekening in relatie met volksgezondheid. Heeft u een tip?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.

Geef jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Het beste antwoord

Wellicht is “Statistiek voor Dummies” iets.
Dit oorspronkelijk Amerikaanse boek is bedoeld voor wie meer over het vak statistiek wil weten, maar geen zin heeft in saaie vakliteratuur.
De reviews bevestigen dit:
http://www.bol.com/nl/p/statistiek-voor-dummies/1001004002067840/

Of:
“Het Stripverhaal van de Statistiek”
http://www.bol.com/nl/p/het-stripverhaal-van-de-statistiek/666774368/

Als je googelt op
statistiek kansrekening uitleg
krijg je overigens ook al wat inzicht in de basisbeginselen.
(Lees meer...)
SimonV
11 jaar geleden
Deel jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing