Waarom laat je geheugen je soms ineens in de steek?
Herken je dit. "Je loopt de trap op om iets te halen en ineens weet je niet meer waarvoor je eigelijk naar boven ging." Hoe kan dit?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Psychologie. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Herken je dit. "Je loopt de trap op om iets te halen en ineens weet je niet meer waarvoor je eigelijk naar boven ging." Hoe kan dit?
Blindenlinks vertrouwen; ik kan het gelukkig niet.
Ik merk dat naarmate ik meer twijfel, dichter bij vertrouwen (in zaken of personen) kom. Als ik mijn vertrouwen in verlies, begin ik te twijfelen.
Kan je vertrouwen zonder getwijfeld te hebben, al is het maar een enkel moment, en twijfelen zonder uiteindelijk te vertrouwen of wantrouwen?
Je kent het misschien wel: twee mensen discussiëren met elkaar over een bepaald onderwerp. A denkt dat hij gelijk heeft. A vindt dat B maar een deel van de werkelijkheid ziet. Als B nou maar de hele werkelijkheid zou zien, dan zou B het vanzelf met A eens worden. Dus gaat A zijn best doen het "ontbrekende" stukje wereldkijk aan B op te dringen.
Het vreemde is: je kunt in dit verhaal de visies van A en B omwisselen. B zal hetzelfde denken als A, B zal denken dat A een stuk mist, en zal dat ontbrekende stuk aan A opdringen.
Hoe KAN het nu dat twee personen er allebei van overtuigd zijn dat ze ALLES zien wat de ander ziet, maar dat ze daarnaast nog een stukje extra EXTRA zien dat de ander NIET ziet?
Toegevoegd na 8 minuten:
Het zal de meesten duidelijk zijn waar ik op doel. Laten we die vorige vragen hier niet bijhalen - daar gaat het nu niet om.
Ik heb deze vraag niet voor niets onder het kopje Psychologie gezet.
Ik stelde 2 weken geleden de vraag wat het wil zeggen als je droomt dat je bevalt, zwanger bent of bevallen bent. Wel nu heb ik echt gedroomd dat ik aan het bevallen was en het was thuis in de keuken (!!!) met mijn moeder erbij, en dan ineens zie ik dat het een popje is!
En ik moet zeggen dat ik in mijn droom een beetje teleurgesteld was.
Sommige mensen zeiden dat dromen van een bevalling enzo wou zeggen dat je aan iets nieuws begint in je leven.
Nu ben ik op zoek naar ander werk.
Wil het misschien zeggen dat ik bang ben voor iets nieuws ofzo?
Hier wil ik doodgraag antwoord op.
Ik snap niks van mijn dromen
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing