Is er een BiNaS tabel over de dichtheid van gassen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Kan oud papier in een fietsenschuur werken als een soort isolatie? Stel, je hebt een slecht geïsoleerde fietsenschuur en je zet wat dozen oud papier tegen de wanden, natuurlijk ver genoeg van een straalkacheltje op laagste stand, zou dat een soort isolerende werking kunnen hebben? Opwarmen duurt natuurlijk wel even, maar kan het oud papier in dozen ook een beetje warmte vasthouden/kou tegenhouden bij vriestemperaturen?
Ik kom er niet uit. Je zou zeggen dat het dezelfde hoeveelheid is maar ik weet het niet zeker.
Indien het niet juist is wat is wel de juiste berekening hiervoor?
Bedankt alvast.
Hoe ik het nu begrijp is dat elektronen in een stroomkring een bepaald potentiële energie per lading hebben, uitgedrukt in Volt. Ik vroeg mij dan af wanneer deze potentiële energie wordt omgezet in kinetische energie. Hoe ik het nu begrijp is dat de potentiële energie bij een lampje kan worden omgezet in licht of warmte, maar ik vraag me af wanneer de elektronen kinetische energie krijgen in plaats van potentiële energie.
Nog een vraag betreffende dit onderwerp: Klopt het dat elektronen in een elektrisch circuit allemaal met dezelfde snelheid gaan, ongeacht van hoeveel Volt ze hebben?
Edit: Nog een vraag, als in een circuit een batterij wordt aangesloten begint de stroom te lopen. Elektronen krijgen dus kinetische energie want ze bewegen. Waar komt deze initiële kinetische energie vandaan als de elektronen hun potentiële energie verder behouden?
Is dit wisselstroom of gelijkstroom?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing