Flamingo's zijn roze door het voedsel dat ze eten. Of preciezer, door de kelurstof in het voedsel dat in de veren gaat zitten. De kleur komt voornamelijk door het eten van kreeftjes en garnalen. Daarom zijn jonge flamingo's wit. Die in de foto was kennelijk bang voor roze, maar dat is een ander verhaal (zie bron), .
In dierentuinen was dit vroeger een probleem. Daar werden ze minder fel roze gekleurd en toen kwamen ze er achter dat de kleur weer terug kwam door het geven van garnalen.
Er zijn veel natuurlijke kleurstoffen en ze worden carotenoïden genoemd. Carotenoïden lopen qua kleur uiteen van citroengeel tot tomatenrood en hebben allemaal een verschillende naam meegekregen. Zo kennen we bijvoorbeeld luteïne (kanariegeel), zeaxanthine, canthaxanthine (de roze kleur van flamingo's), capsanthine, beta-carotheen (wortelen).
- Bronnen:
-
http://nl.wikipedia.org/wiki/Canthaxantine
-
http://www.gva.be/nieuws/in-de-rand/aid841...