Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Wetenschap. Specifieke vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom valt de externe tank wél terug naar aarde, maar de space shuttle zelf niet?

De externe tank wordt pas afgestoten op het moment dat de shuttle de baan om de aarde heeft bereikt. Op dat moment is voor de shuttle geen motor meer nodig om in die baan te blijven.

De tank verkeert in principe in dezelfde situatie. Toch valt die onmiddellijk terug naar de aarde en de shuttle niet.

Hoe is dat te verklaren ?

avatar image
Ozewiezewozewiezewallakristallix
6 jaar geleden

waarom geven ogen licht in een nachtbeeldcamera?

We hebben bij mijn vriendin thuis een camera met IR geinstalleerd om de katten in de gaten te houden, Wat me direct opviel was dat de katten ogen oplichten op beeld.
Dat was te verwachten, deze weerkaatsen immers licht.
Verrassend genoeg gebeurde dit ook met onze ogen.

Toen dacht ik misschien omdat de ogen ook op warmtebeeld één van de warmste delen van t lichaam zijn kan dit het verklaren, alleen lichten ze ongeveer net zo veel op als de gloeikop van een sigaret, zoveel extra IR moet er dus van een bron af komen voor het opvalt op een nachtbeeld camera.
Ogen kunnen niet heter dan 37 graden worden lijkt me.
Hoe kan het dan dat ze zó erg gaan gloeien op het nachtbeeld?

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing