Wat is een dubbele binding in de scheikunde, en wanneer moet je het gebruiken?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Wetenschap. Specifieke vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de subcategorieën.
Vele vragen over waarom de hemel blauw is zijn al gesteld. Ook waarom de avond rood is. Veelal wordt dan gezegd dat door rayleighverstrooiing het blauwe licht s-avonds zoveel verstrooid is dat het rode licht over blijft. Of dat de rode kleur verder reikt dan de blauwe kleur.
Maar nu lees ik mijn boek dat de avond rood ziet doordat het rode licht met een grote golflengte bij de overgang van het vacuum naar lucht sterker wordt afgebogen dan het kortgolvige blauw.
Mijn vraag is nu of met de verstrooiing van het blauwe licht hetzelfde wordt bedoeld als met de verschillende breking van het rode en blauwe licht?
Maw er is een verschil in waarom het overdag blauw is en savonds rood. Doordat overdag het blauwe licht meer wordt verstrooid maar savonds het niet roder is omdat het blauwe licht meer is verstrooid dan het rode maar dat het rode licht bij een laag staande zon ons alleen nog bereikt terwijl het blauwe licht niet als het ware is uitverstrooid maar dat het hoog in de lucht over ons heen gaat (door de andere breking)
OF wordt dus met de verstrooiing van het licht hetzelfde bedoeld als met de breking van het licht?
http://www.goeievraag.nl/cafe/wetenschap/sociale-wetenschap/vraag/541832/heldere-lucht-blauw-paars-gras
http://www.goeievraag.nl/wetenschap/natuurkunde-scheikunde/vraag/42707/ontstaan-ochtendrood-avondrood
Vlinders hebben grote vleugels maar slaan in een lagere frequentie dan bijen die kleine vleugels hebben met een hoge frequentie. Welke van de twee gebruikt de minste honing per kilometer :-) ?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing