Mag een school als je 18+ bent zomaar jouw ouders mailen?

Ik ben 18 jaar en doe vwo, ik ben een aantal keer te laat gekomen. School heeft daarom mijn ouders ge-e-maild. Ik vind dit een beetje raar, ik ben verantwoordelijk voor mezelf, ben volwassen en heb hun hier geen toestemming voor gegeven. Ze hebben mijn moeder gemaild en ik woon niet eens bij haar (gescheiden ouders). Je gaat toch ook niet zomaar de ouders van een volwassen werknemer mailen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het was een hele puzzel tocht. Antwoord: Nee school mag geen contact zoeken met jouw ouders. Vanaf 16 jaar bepaal jij in principe wat er met je ouders gedeeld wordt. Al zit daar een klein haakje aan. https://www.oudersonderwijs.nl/op-school/privacy-en-leerlinggegevens/leerlinggegevens/inzage-leerlingdossier-en-andere-rechten/ Tot aan je 18e mag school rapporteren aan je ouders, dit staat vastgelegd in de Wet op het voortgezet onderwijs. Artikel 23b https://wetten.overheid.nl/BWBR0002399/2018-01-01/0/TiteldeelII/AfdelingI/HoofdstukI/Paragraaf1/Artikel23b/afdrukken Na je 18e ben jij meerderjarig en heeft de school gewoon contact op te nemen met jou en niet met je ouders. Al zitten er 1000 kinderen van 15 op die school en ben jij de enige 18 jarige. De school heeft zich te houden aan de AVG. En dan heb je daarvan artikel 5, lid 1. De school mag jouw gegevens delen wanneer daarvoor toestemming is van de wettelijk vertegenwoordiger van de betrokkene indien deze nog geen 16 is. Maar dat ben jij wel, dus moet JIJ toestemming geven. https://wetten.overheid.nl/BWBR0040940/2020-01-01#Hoofdstuk1 Dan kan er natuurlijk nog een overeenkomst zijn waar mogelijk iets in staat over toestemming en waar jij nooit naar gekeken hebt. Zoiets als een onderwijsovereenkomst. Maar jij mag die toestemming ook weer intrekken. Dus kort gezegd: Nee, school mag jouw gegevens niet zomaar delen met derden, tenzij jij hier toestemming voor gegeven hebt. Heb je hier in het verleden ooit toestemming voor geven, dan mag jij deze ten alle tijden weer intrekken. En school heeft zich daarin te schikken. https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/privacy-en-persoonsgegevens/vraag-en-antwoord/mogen-organisaties-mijn-persoonsgegevens-aan-anderen-doorgeven

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100