Mag er een Engelstalige toets gegeven worden bij een Nederlandstalige opleiding?

Ik studeer momenteel aan de Hogeschool Rotterdam. Voor een bepaalt vak heb ik een Engelstalig boek, en wordt er een Engelstalige toets gegeven. Ik heb vernomen dat op andere scholen het zo is dat op een Nederlandstalige opleiding de toetsen altijd in het Nederlands gegeven dienen te worden. (het boek mag dan wel in het Engels zijn) Weet iemand of dat op de Hogeschool Rotterdam ook zo is?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Universiteiten en hogescholen dienen zich in hun taalbeleid te houden aan de wet (WHW art. 7.2). Maar zij kunnen dat nader regelen in een lokale gedragscode, meestal Gedragscode Taal geheten. Ik denk dat deze door de HR is ondergebracht in de Gedragscode Omgangsvormen (art. 3 lid d). Mijn conclusie: HR-tentamens mogen niet in het Engels worden afgenomen, behalve als ze tot een Engelstalige HR-opleiding of een lerarenopleiding Engels behoren.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100