mag je een winkel weggeven aan je dochter als je bijna faiiliet bent?

mijn baas is bijna faiiliet ,heeft erg veel schulden en nu geeft ze haar dochter 1 van de 3 winkels zodat ze werk houd

Weet jij het antwoord?

/2500

Je mag schenkingen doen aan je kinderen, tot een bepaald bedrag belastingvrij, denk dat een winkel ruim daarboven gaat. Dus dat wordt veel belasting betalen voor dochter

Ja, maar die beslissing kan worden teruggedraaid door de curator als de baas daadwerkelijk failliet gaat. Uit de Faillissementswet, artikel 45: "In geval van benadeling door een rechtshandeling om niet, die de schuldenaar heeft verricht binnen één jaar vóór de faillietverklaring, wordt vermoed dat hij wist of behoorde te weten dat benadeling van de schuldeisers het gevolg van de rechtshandeling zou zijn. " Dit is de zogeheten faillissementspauliana. Dingen die hieronder vallen zijn bijvoorbeeld: "•het verstrekken van (extra) zekerheden aan crediteuren, vaak onder dwang van de crediteur •het verkopen van goederen en zaken aan "derden" onder de marktprijs (risico van bankbreuk) •in sommige gevallen het verkopen van activa tegen executiewaarde •het afboeken van een vordering van een crediteur tegenover betaling in natura in de vorm van goederen en zaken met een geschatte tegenwaarde van de vordering" "Het kan voor de ondernemer in sommige gevallen een strafbaar feit opleveren en daarnaast kan de curator na het uitspreken van het faillissement de rechtshandelingen terugdraaien, met alle consequenties van dien. "

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100