Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Werk & Onderwijs. Specifieke vragen over carrière en werk, cursussen, ondernemers en pensioenen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ben 54 jaar, moet nu bedrijf beëindigen. Moet ik dan Bbz aanvragen én alvast IAOZ?

Over 8 maanden heb ik recht heb op IAOZ (dan word ik 55 jaar). Aanvragen moet vóór beëindigen van je bedrijf. Maar ik moet nu mijn bedrijf al beëindigen en Bbz aanvragen, omdat het financieel niet meer langer zo gaat. Kan ik nu ook meteen IAOZ aanvragen, omdat dat vóór beëindigen bedrijf moet gebeuren (en pas nadat bedrijf ís beëindigd daadwerkelijk financieel in werking gaat), waardoor ik mijn recht op IAOZ niet verspeel?

Toegevoegd na 49 minuten:
P.S. Ik voldoe aan alle voorwaarden om voor beide uitkeringen in aanmerking te komen, dus het gaat me echt alleen om het momént van de aanvráág van de IAOZ: of dat dus ook al een paar maanden vóór je 55e jaar kan, i.v.m. afbouwperiode.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Moet ik BTW heffen als ik me als ZZP'er inschrijf en studiebegeleiding/bijles aanbied?

Nu is het me onduidelijk of ik wel of niet BTW moet heffen. Als ik google zijn er aanbieder die dit wel doen en aanbieders die dit niet doen (omdat ze aangeven dat ze zijn vrijgesteld van BTW). Als ik dan deze site bekijk (http://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/zakelijk/btw/tarieven_en_vrijstellingen/vrijstellingen/onderwijs/vrijstelling_in_het_onderwijs) weet ik niet of ik wel of niet ben vrijgesteld van BTW.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Zijn er 'internships' beschikbaar voor middelbare scholieren in Nederland?

Ik ben 17 jaar en zit in de 5e klas van het VWO.
Hoewel dit natuurlijk al best uitdagend is, zou ik graag meer willen doen en meer te weten willen komen over eventuele bedrijven waar ik later zou willen werken.
In landen buiten Nederland hoor je middelbare scholieren wel eens praten over een soort internships, die ze in bijvoorbeeld vakanties doen.

Ik vroeg me af of mogelijkheden als deze ook beschikbaar zijn.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing