Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Elektronica. Specifieke vragen over audio, camera's, huishoudelijke apparaten, tablets en televisies vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe kom ik erachter wat het wattage van een weerstand moet zijn?

Ik heb een kapotte airfryer uit elkaar gehaald en zie op de printplaat 2 doorgebrande weerstanden, zelfs de kleurcodering is bijna niet meer te zien. De weerstanden zijn 39 ohm, maar ik heb geen idee hoe ik erachter kom welk wattage ik moet bestellen. Kan iemand me daarmee helpen? Zou leuk zijn als de airfryer het met een investering van 24 cent weer doet.

Ik heb 5 ledjes die ik wil aansluiten op een trafo van 5 volt hoe moet ik dat aansluiten parallel of in serie?

Mijn vraag
Heb een vraag over led verlichting Ik heb 5 ledjes die ik wil aansluiten op een trafo van 5 volt hoe moet ik dat aansluiten parallel of in serie en moet er dan ook een weerstand ingebouwd worden en hoe? ...liefst met een tekeningetje er bij. Ben een hobbyist dus geen elektrische brein alvast thanks

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden

Waarom werken tandenborstel en scheerapparaat niet tijdens het opladen, maar telefoon en laptop wel?

Als mijn tandenborstel op de (draadloze) oplader staat, kan ik hem niet aanzetten. Als hij aanstaat en ik zet hem op de oplader, gaat hij uit.

Hetzelfde gebeurt bij het scheerapparaat. Staat dat aan en plug ik de (bedrade) oplader in, dan gaat het uit en kan ik het niet meer aanzetten.

Telefoon en laptop werken daarentegen gewoon door tijdens het opladen.

Wat veroorzaakt dat verschil?

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing