Ik zal wel weer de enige zijn die zich dit afvraagt, maar vliegreizen, en zéker naar Ierland, zijn natuurlijk niet gratis. Wellicht is het een beter idee dat geld in het aflossen van je schulden te stoppen, zodat je weer wat meer over je eigen leven kunt beschikken. Die schulden heeft naar alle waarschijnlijkheid niemand ánders voor je gemaakt, en reizen is in dat geval een luxe die je je gewoon even niet kunt permitteren.
Overigens zijn regulieren schulden / leningen geen enkel probleem om te kunnen uitreizen ; bij de douane zin alleen uitstaande boetes geregistreerd. Wanneer je schulden dus uit uitstaande boetes bestaan, kom je inderdaad de grens niet over voor je hebt betaald. Waar natuurlijk ook wel weer een zekere logica inzit : ale je je de luxe kunt permitteren een vliegreis te maken, kun je je ook de luxe permitteren eerst aan je verplichtingen te voldoen, en anders moet je toch nog eens nader naar je prioriteiten kijken.
Mocht je toch ergens een reservepotje hebben en geen openstaande boetes, dan kun je er natuurlijk voor kiezen de reis inderdaad te maken en je schulden te rekken. Dat is een keus die je alleen zelf kunt maken. Maar er zijn heden ten dage natuurlijk legio andere manieren om intensief contact te houden.