Mag je een kaars als voor en achterlicht fiets?

Ik heb een fiets uit 1934 die dat nog heeft. Kan ik hier een boete voor krijgen? (Lijkt mij niet je moet toch altijd verlichting op je fiets hebben en dat heb je dan toch).

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja dat mag. De eisen aan fietsverlichting staan in het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990) en wel in artikel 35 en 35b. Daarin staat niet wat voor soort lichtbron of wat voor lichtsterkte nodig is. Er staat dat het licht niet mag knipperen maar over flakkeren staat er niets. Wel moet achterlicht rood zijn en dienen de lichten steeds zichtbaar zijn voor achteropkomend en tegemoetkomend verkeer. Maar daar zullen de makers van jouw fiets vast ook al aan gedacht hebben.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0004825/voll...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100