Daihatsu Sirion. Snelheidsmeter werkt niet. Zekeringen nagekeken en accukabels los gehaald. Helpt allemaal niks. Wat nu?
Toegevoegd na 27 minuten:
Bouwjaar 1999
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Auto's. Vragen over boten, brom- en snorfietsen, fietsen, motorfietsen, openbaar vervoer, post en pakketten, vliegtuigen en vrachtwagens en transport vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Toegevoegd na 27 minuten:
Bouwjaar 1999
Ik zit al over de 35 lessen en nog steeds is er niet veel verbetering. Technisch gaat alles goed koppelen schakelen gaat gewoon allemaal soepel. Maar bij sommige situaties maak ik gewoon ontzettend domme fouten. Het is ook vaak dat ik het niet goed overzie en ik onzeker word als ik bijv ook maar ergens af moet slaan.
Ik woon in Zoetermeer en hier gaat het rijden vaak hartstikke goed. Maar zodra ik bijv in Den Haag kom en ik ken het wat minder goed gaat het mis. fietsers die ik soms niet zie aankomen, verkeerde baan nemen en ja gewoon wat klungelig rijden.
Zelf merk ik dat het komt doordat ik de situaties met veel dingen waar je tegelijk op moet letten niet goed overzie. Ik herken het probleem niet echt terug want als ik bijv op de fiets zit heb ik nergens last van en gaat alles vanzelf. Ik weet van mezelf dat ik het echt wel kan maar het lukt maar niet. Ik wil dat rijbewijs zo graag halen en wil er alles aan doen, maar ik weet gewoon niet zo goed meer wat
Een model uit 2009 met de standaard (platte) wieldoppen van Toyota. Als ik tussen de band en de wieldop kijk zit er nog een metalen rand. Die rand is denk de velg en de aansluiting op de band, waar ik geloof ik beter geen schroevendraaier tussen kan zetten. Een schroevendraaier tussen de wieldop en die rand heeft volgens mij ook geen zin omdat de wieldop muurvast zit en zo alleen de plastic wieldop kapot trek. De werkelijke oplossing zit volgens mij in de metalen ring die ik tussen de wieldop door zie lopen en op zijn plaats wordt gehouden door plastic "weer-palletjes". De ring zit echter ook muurvast en krijg hem niet over die palletjes heen. Hoe doet men dit zelf?
Het lijkt of ik zelf niet in een rechte lijn kan rijden. Iedere keer moet ik of weer naar links, of naar rechts sturen om hem midden op de weg te houden. De afwijking is niet heel erg, maar wel zo dat het opvalt.
Ook is ie opeens begonnen met heel erg trillen als je rond de 120km/h rijdt op de snelweg. Zodra je bijvoorbeeld 140 gaat rijden, dan is 'ie weer rustig op het stuur...
Er is geen schade mee gereden, ik heb geen stoeprand geraakt of verkeersdrempel bruusk genomen. Ook heb ik niet hard hoeven remmen de laatste tijd.
Er zijn ook geen wielen onlangs afgehaald, en de banden zijn nog goed en op juiste spanning.
Zou het zin hebben om hem te laten uitlijnen of -balanceren? En wat is het verschil hiertussen behalve dat uitlijnen een stuk duurder is?
Een vriend van ons is Engels en is nu bij zijn Nederlandse vriendin in Nederland. Ze willen nu een auto kopen, een rondrit door Europa maken en eindigen in Griekenland, waar de auto achtergelaten wordt. Een exportkenteken is niet mogelijk omdat deze maar een week geldig is. De Nederlandse vriendin wil de auto niet op haar naam hebben. Is er een manier om dit te regelen?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing