Moet je ook kilometerheffing betalen in het buitenland?
Tijdens de vakantiereis naar Oostenrijk, Frankrijk, Spanje betaal je tol of koop je een autobaanvignet. Zou je dan nog over die kilometers ook heffing moeten betalen.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Auto's. Vragen over boten, brom- en snorfietsen, fietsen, motorfietsen, openbaar vervoer, post en pakketten, vliegtuigen en vrachtwagens en transport vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Tijdens de vakantiereis naar Oostenrijk, Frankrijk, Spanje betaal je tol of koop je een autobaanvignet. Zou je dan nog over die kilometers ook heffing moeten betalen.
Ik lees net dat er een akkoord is bereikt over de kilometerheffing. Dus dit houd in dat de wegenbelasting en BPM gaat verdwijnen...
Gaat autorijden dan wel echt goedkoper worden?
Of zit er ergens toch nog een addertje onder het gras?
Dus als je het rempedaal vol intrapt, zonder ABS blokkeren de wielen, bij ABS niet. Je remweg is dan langer. Hoeveel langer?
Het zal uiteraard per auto verschillen en ook het weer is van grote invloed.
Is er een percentage (ongeveer)?
Hoe is het bij een droog wegdek en hoe is het bij een nat wegdek?
Had het net met iemand van een bandenbedrijf over het wisselen van zomer- en winterbanden. Hij adviseerde, alleen de band te wisselen. Je kunt ook winterbanden op velg kopen, en dus de combinatie velg+band wisselen; dat gaat sneller en is goedkoper.
Volgens de verkoper wordt er bij die procedure toch heel vaak geklaagd over trillingen, en moeten de banden toch heel vaak worden gebalanceerd.
Van mijn Duitse vrienden hoor ik echter nooit dat er opnieuw zou moeten worden gebalanceerd.
Hoe zit dat nu werkelijk? Als het kan, laat ik liever velg+band verwisselen dan alleen de band.
Een autoradio mag immers ook en die kan je zelfs vrij hard zetten. Al hoewel dat volgens mij ook niet mag. Met een koptelefoon (open systeem) kun je immers ook de omgeving nog wel horen, mits je de muziek uiteraard niet te hard zet. Een in-ear systeem is een ander verhaal denk ik, want dan kan je ook niets van de omgeving horen.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing