Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Russisch leren onmogelijk of toch te doen?

Hallo,
Ik ben 17 jaar en doe Havo 5 natuur techniek. Mijn sterkste kanten zijn wiskunde, natuurkunde en scheikunde.( op alle vakken een 8) op engels sta ik een 8,5 en op duits een 7,5. Op nederlands sta ik een 6,5.(stond een 7,0 maar 1 keer verslag niet ingeleverd en dus een 1,0 gehaald) Ik wou altijd al een keer naar Moskou en de laatste weken ben ik heel erg geinteresseerd in de russische taal, ik luister russische muziek en luister russische radio, ook kijk ik toespraken in het russisch van onder andere russen zoals putin. Alleen begrijp ik uiteraard het meeste niet? Nu is mijn vraag zijn er Nederlanders die echt goed russisch kunnen, die het kunnen begrijpen als een rus tegen hun praat en terug kunnen praten? Ik weet inmiddels het cyrilische alfabet. Ik weet hoe ik mezelf moet voorstellen, weet woorden van voertuigen, bedankt en hoe je in een restaurant iets bestelt. Ook weet ik een paar grammatica regels zoals hoe klinkers veranderen naarmate de klemtoon anders ligt, en hoe de medeklinkers afhangen van zachte of harde en stemhebbende medeklinkers. Heeft iemand tips voor specifiek russisch leren? Moet je je focussen op grammatica, op woorden leren of juist veel zinnen leren? Of juist veel praten?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Taal

Hoe wordt gemeten of een woord in onbruik raakt? (Als dat uberhaupt gebeurt)

Ik las net het woord bladzij, en dacht bij mezelf dat klinkt al ouderwets ten opzichte van pagina (afgezien van het mogelijke gebruiksverschil). Ook heb ik net een vraag gesteld over bakzeil, een woord wat ik nimmer meer hoor behalve dan in het bekende gezegde.

Op een gegeven zou het kunnen dat zo'n woord dus langzaamaan verdwijnt ten faveure van het andere, zelfs zo erg dat het uit het woordenboek verdwijnt.

Nu vroeg ik me dus af: Worden woorden op frequentie gemeten over tijd en zo ja, welke media gebruikt men daarvoor?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Taal

Waarom wordt voor de ts klank een c gebruikt (zie uitleg)?

Als ik op google vertaler een wordt met een "c" in tik wordt ie uitgesproken als ts ook in het alfabet in Slavische talen. Hierbij ook de vraag: Waarom wordt voor een ts klank een c gebruikt terwijl je duidelijk een t en s aan elkaar hoord! In Slavische talen Bijv: Jeltsin/Yeltsin, schrijven zei met een c ipv ts. Wat is het nut er van? Wij schrijven ook toch knutselen met ts en niet met een c!

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Taal
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing