Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Techniek. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom valt het stroom uit als de aardedraad de fase- of schakeldraad (zonder stroom) aanraakt?

Met de schakelaar (aan de wand) heb ik het stroom uitgeschakeld zodat ik met ander lichtbron (in de stopcontact) niet in het donker hoef te werken. Er zit dus geen stroom op de draden waarmee ik aan het werk ben en wel op de rest van de groep. Toen de aardedraad één van de twee andere draden in contact kwam, viel de desbetreffende groep uit.

In mijn ogen was er geen sprake van een kortsluiting, omdat er geen stroom op zit.

Ik hoop dat iemand mij uit kan leggen hoe dit in zijn werk gaat

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
in: Techniek

waar wordt de druk onder de zuiger van een 1 cilinder motor opgevangen als deze naar beneden gaat?

bij een 4 cilinder motor gaan er evenveel zuigers naar beneden als naar boven, hierdoor is er geen overdruk bij de inlaat- en verbrandings slag,
bij een 1 cilinder is dit niet het geval en is er een volume verschil tot wel 300 cc per omwenteling. ik vraag me af waar dit wordt opgevangen om te voorkomen dat de keerringen en pakkingen eruit vliegen en er olie uit het blok spuit

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing