Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Psychologie. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Vierkant met 9 punten, waar gebroken lijn doorheen moet van 4 delen. Dit is een bekend vraagstuk bij Psychologie. Is buiten kader denken. Hoe?

De gebroken lijk bestaat uit vier lijnstukken. De lengte is onbepaald. Ze scharnieren, en de hoek is onbepaald.
Zo gaat de gebroken lijn door de negen punten, die op de hoekpunten en midden-punten en kruispunt van de diagonalen van een vierkant liggen.

Het gaat er bij dit vraagstukje om, dat je als mens geneigd bent extra regels toe te passen om dit vraagstukje op te lossen. En juist door deze onbewuste beperkingen lukt dat niet.

De oplossing is: wordt je bewust van je eigen beperkende gedachten, en leg ze terzijde. Dan heb je de vrijheid gekregen om de oplossing te bedenken.

Mijn vraag is, wat men met deze bewustwording doet. Is dit een uitgangspunt voor een vrije geest? Wat doet men er precies mee? Of is het alleen maar 'leuk'?

P.s. de oplossing zelf geef ik natuurlijk niet.

Toegevoegd na 4 dagen:
Het gaat dus om 'buiten de doos denken', wat voor mannen misschien soms erg moeilijk is. (Grapje)

Kijk, bij dit probleem zit je te zoeken naar de oplossingen die in de doos zitten. Het bovenliggende probleem is, dat er in die doos niet de gewenste oplossing zit. Dus je kunt zoeken tot je een hectogram weegt.

Zolang je niet toegeeft, dat je op de verkeerde weg zit/er in die doos geen oplossing aanwezig is, zit je in de ontkenningsfase.
Een probleem is pas oplosbaar, als je het serieus neemt: erkent dat het bestaat.

Vanaf daar bestaat de mogelijkheid om ook buiten die doos te gaan zoeken.

Dit is ook een oproep naar de Europese 'leiders', i.v.m. de crisis die zij geschapen hebben.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Hoe zorg ik ervoor dat ik niet ontmoedigt raak door de successen van anderen? (soort jaloezie?)

Ik ben een student en zit momenteel in een dip. Ik studeer sociaal werk. Mijn eerste jaar ging goed, was een goede student, was er voor alles door. maar toen krijg ik een dip en het tweede lukte helemaal niet. Behalve men stage was ik er voor niks door. Nu heb ik besloten om mijn tweede jaar opnieuw te doen maar ik vind de moed niet terug.Ik wil er weer voor gaan, maar men geestdrift en motivatie is weg, en als ik op school al die andere ijverige studenten zie die in mijn ogen nu al veel verder staan dan ik (qua zelfvertrouwen, kennis) dan ontmoedigt mij dit echt. (soort van minderwaardigheidscomplex?). Had in het eerste jaar meer zelfvertrouwen, en deed me echt deugd dat ik erdoor was. Maar na dit falen zie ik niet in hoe ik er weer bovenop moet komen.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing